Trwa ładowanie...
d1rhiwg

14,5 mln odszkodowania za 8 lat w szpitalu psychiatrycznym

14,5 mln zł odszkodowania domaga się obrońca 72-letniego Krystiana Brolla za spędzenie niesłusznie 8 lat w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
skład sędziowski
skład sędziowski (PAP, Fot: Rafał Guz)
d1rhiwg

Krystian Broll oskarżony został o groźby karalne. Do zarzucanych mu czynów nigdy się nie przyznał. Twierdził, że dowody w jego sprawie są spreparowane. Pomimo tego faktu został uznany przez biegłych za niepoczytalnego i trafił do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna twierdzi, że znalazł się tam, ponieważ ujawnił aferę przetargową – zgłosił sprawę do prokuratury, kiedy kazano mu zawyżać kosztorys projektu. Zdaniem Brolla, wysyłając go do "psychiatryka", ktoś chciał mu w ten sposób zaszkodzić.

W styczniu Sąd Najwyższy orzekł, że Krystian Broll trafił do szpitala psychiatrycznego niesłusznie, m.in. przez fakt "rażącego naruszeniu prawa procesowego" przez gliwickich sędziów. Zdaniem sądu sprawa Brolla potraktowana została zbyt powierzchownie a stan jego zdrowia psychicznego oceniony został tylko na podstawie prognozy jego zachowań, które nie miały miejsca.

d1rhiwg

Podziel się opinią

Share
d1rhiwg
d1rhiwg
Więcej tematów