Trwa ładowanie...
d4gveqk

137-metrowe mieszkanie za 36 tys. zł? Jaśkowiak wszczął kontrolę ws. szefa poznańskich struktur PO

Po ujawnieniu, że Filip Kaczmarek, szef poznańskich struktur PO, przejął mieszkanie komunalne za 36 tys. zł, w czym pomógł mu inny działacz partii, prezydent Poznania nakazał skontrolowanie procedur związanych ze zbywaniem i wyceną miejskich nieruchomości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
137-metrowe mieszkanie za 36 tys. zł? Jaśkowiak wszczął kontrolę ws. szefa poznańskich struktur PO
(YouTube, Fot: screen)
d4gveqk

Kontrowersje wokół nabycia mieszkania przez Kaczmarka opisali dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego”. Z ich ustaleń wynika, że Tadeusz Czyżyk, działacz Platformy Obywatelskiej i jednocześnie pracownik Biura Obsługi Mieszkańca wykorzystując obowiązujące przepisy, zamienił swoje 48-metrowe mieszkanie komunalne przy ul. Towarowej na 137-metrowe mieszkanie znajdujące się na parterze wilii przy ul. Krasińskiego, a następnie wykupił je z 90-procentową bonifikatą. Po dwóch miesiącach ponownie dokonał zamiany – tym razem zamienił niedawno wykupiony parter willi na 60-metrowe mieszkanie przy ul. Piątkowskiej, którego właścicielem okazał się Filip Kaczmarek, szef poznańskich struktur PO.

Sprawa wzbudziła kontrowersje ze względu na aż 90-procentową bonifikatę, której Czyżyk nie musiał zwracać już po zamianie na mieszkania z Kaczmarkiem. Dziennikarzom „Głosu” udało się ustalić, że w ten sposób nabywca zapłacił za 137-metrowe mieszkanie ok. 36 tys. zł, zaoszczędzając około 240 tys. zł.

We wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że w związku z wątpliwościami, które się pojawiły w tej sprawie, zlecił w trybie pilnym kontrolę przestrzegania przewidzianych przepisami procedur dotyczących nabywania, zamiany i wyceny mieszkań komunalnych w Poznaniu.

d4gveqk

- W pierwszej kolejności należy wyjaśnić kwestię prawidłowości zamiany przez pana Tadeusza Czyżyka mieszkania komunalnego przy ul. Towarowej na mieszkanie komunalne przy ul. Krasińskiego. W szczególności należy zbadać, w jaki sposób została ustalona wartość mieszkania komunalnego przy ul. Krasińskiego i czy ustalenia te zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy – wyjaśnia Jaśkowiak. – Zbadać należy również, czy bonifikata udzielona panu Tadeuszowi Czyżykowi przy wykupie mieszkania komunalnego przy ul. Krasińskiego została określona w prawidłowej wysokości. Kolejno zbadać należy również prawidłowość transakcji zamiany dotyczącej mieszkania komunalnego w kamienicy przy ul. Krasińskiego dokonanej przez pana Tadeusza Czyżyka z panem Filipem Kaczmarkiem – dodaje.

Prezydent nakazał jednak zbadanie także wszystkich innych spraw dotyczących nabywania mieszkań komunalnych przez pracowników Urzędu Miasta i miejskich jednostek organizacyjnych. Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4gveqk

Podziel się opinią

Share
d4gveqk
d4gveqk
Więcej tematów