Trwa ładowanie...

130 imigranckich dzieci zniknęło bez śladu z obozowiska w Calais

• Tajemnicze zaginięcia nastolatków i dzieci w dzikim obozowisku dla uchodźców w Calais

• 129 małoletnich osób mogło zostać wykorzystanych seksualnie, zamordowanych lub porwanych przez gangi

Share
130 imigranckich dzieci zniknęło bez śladu z obozowiska w Calais
Źródło: AFP, Fot: Denis Charlet
d1z1bl9

Brytyjska organizacja humanitarna Help Refugees UK opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że podczas przeprowadzonego w marcu spisu osób przebywających w obozie, odkryto zniknięcie niemal 130 dzieci i nastolatków.

Działacze wskazują, że nie wiadomo, co się z nimi stało i istnieje niebezpieczeństwo, że część z nich została wykorzystana seksualnie i zamordowana lub uprowadzona przez gangi.

d1z1bl9

Organizacja apeluje do władz francuskich, aby natychmiast wprowadziły system rejestracji dzieci (obecnie dzieci nie są w ogóle rejestrowane w Calais i Dunkierce) oraz zabezpieczyło pozostałych w ośrodku 294 małoletnich. Same władze w Calais domagają się całkowitej likwidacji nielegalnie założonego obozowiska.

Ze statystyk wynika, że obecnie w obozie wciąż mieszka niemal 5 tys. uchodźców. 4,4 tys. z nich to dorośli, a ponad 500 to dzieci, z czego prawie 300 przebywa tam bez opieki nikogo dorosłego. Najmłodsze z nich ma 8 lat.

Według Europolu, w ciągu ostatnich dwóch lat w Europie zaginęło bez śladu ponad 10 tys. dzieci uchodźców. Coraz częściej pojawiają się też informacje o napaściach seksualnych na przebywających w obozach nastoletnich chłopców.

d1z1bl9

Podziel się opinią

Share
d1z1bl9
d1z1bl9
Więcej tematów