WP

13-latek miał znęcać się nad psem na spacerze. Sąsiedzi zawiadomili policję

13-latek miał znęcać się nad psem na łódzkim Widzewie. Świadkowie powiadomili policję, że nastolatek kopał amstafa i rzucał nim o ziemię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa
Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa (East News)
WP

Do zdarzenia miało dojść 18 marca wieczorem. Mieszkańcy osiedla zawiadomili policję o brutalnym zachowaniu 13-latka, który był na spacerze ze swoim psem. O sytuacji informuje na swojej stronie łódzka policja.

Chłopiec między innymi miał karcić psa smyczą, kopać go i rzucać nim o ziemię. Policjanci dotarli do mieszkania, w którym przebywał amstaf. Na miejsce wezwano też Animal Patrol z łódzkiej Straży Miejskiej.

Pies został przewieziony na badania do schroniska dla zwierząt. Jeżeli potwierdzi się, ze 13-latek znęcał się nad psem, sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o jego losie.

WP

W polskim prawie karnym znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie bójmy się reagować na przemoc i brutalność wobec zwierząt. Gdy sami nie możemy pomóc, informujmy o takich przypadkach służby miejskie pod numerem alarmowym 112 - apeluje policja.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

WP

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP