Trwa ładowanie...

13. dzień głodówki. Młodzi lekarze czekają "na ruch rządu"

- Przedstawimy propozycję kompromisu, dzięki któremu jeszcze w czasie weekendu możemy zakończyć głodówkę - zapowiadają lekarze rezydenci przed planowaną na dziś w samo południe pikietą przed kancelarią premiera. Pikiety poparcia dla głodujących w Warszawie młodych lekarzy odbędą się w kilkunastu miastach Polski.

Share
13. dzień głodówki. Młodzi lekarze czekają "na ruch rządu"
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1h35vw

13. dzień protestu lekarzy rezydentów

To już trzynasty dzień ich protestu. Młodzi lekarze obiecują, że przerwą go, gdy dostaną od rządu potwierdzenie na piśmie o wzroście nakładów na ochronę zdrowia.

- Szczerze mówiąc, mamy nadzieję na deklarację, że powstanie projekt ustawy, w którym zostaną uwzględnione zapisy, o których mówimy. Powstanie projektu ustawy gwarantuje, że wola deklarowana w tej chwili przez stronę rządową będzie realizowana - mówi w rozmowie z RMF FM Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów.

Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

Czekają na ruch rządu

W piątek lekarze rezydenci poinformowali, że przyjmują deklarację o powołaniu zespołu ds. służby zdrowia, ale czekają na ruch rządu, bo dotąd proponowano tylko zwiększenie liczby specjalizacji z dodatkiem.

d1h35vw

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas obrad sejmowej komisji zdrowia oświadczył, że zespół ds. systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kard medycznych i sposobu ich wynagradzania do 15 grudnia przedstawi raport ze swoich prac.

Minister powiedział, że przewodniczącemu Porozumienia Rezydentów przekaże list, z zaproszeniem do udziału w zespole.

Z kolei Damian Patecki z Porozumienia Rezydentów oświadczył, że "jedyną propozycją, jaką dostają od rządu rezydenci, jest zakończenie protestu".

Źródło: WP, RMF FM, PAP

d1h35vw

Podziel się opinią

Share
d1h35vw
d1h35vw
Więcej tematów