Trwa ładowanie...
dyc6r6w

12 grudnia akcja "Smog". Sprawdź, za co możesz stracić dowód rejestracyjny. Kontrole policji w całym kraju

12 grudnia po raz siódmy w tym roku policja prowadzi akcję "Smog". Niesprawne technicznie pojazdy zostaną zatrzymane, a ich kierowców czeka utrata dowodu rejestracyjnego. Sprawdź, za jakie usterki masz dziś największe szanse na mandat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12 grudnia policja organizuje akcję "Smog". Sprawdź, za co możesz stracić dowód rejestracyjny. Kontrole policji w całym kraju
12 grudnia policja organizuje akcję "Smog". Sprawdź, za co możesz stracić dowód rejestracyjny. Kontrole policji w całym kraju (WP.PL, Fot: WP.PL)
dyc6r6w

12 grudnia kolejna edycja akcji "Smog". Nasilone kontrole policji

Policjanci wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin pojawią się dziś na polskich drogach i na ulicach miast. Będą sprawdzać samochody, które emitują zbyt dużo toksycznych spalin. Źle działający silnik czy niesprawny układ wydechowy może nas kosztować mandat.

Emisje spalin z samochodów osobowych mają udział w powstawaniu trującego smogu w największych miastach. Policja w cyklicznych akcjach chce ścigać kierowców, których auta są w fatalnym stanie technicznym, i dbać o zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

dyc6r6w

To już siódma edycja akcji "Smog" w tym roku. Poprzednia miała miejsce 20 listopada.

Akcja "Smog". Policjanci odbierają dowody rejestracyjne

Akcja "Smog" oznacza, że jeśli silnik Twojego samochodu wymaga naprawy, jeśli w Twoim aucie jest wyciek oleju, masz dziś większe szanse na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i mandat w wysokości 500 złotych. Naprawę auta musisz przeprowadzić na własny koszt i potem zgłosić pojazd w stacji diagnostycznej.

Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że utracony dowód rejestracyjny można odzyskać w dowolnej jednostce policji w kraju. Policjanci odnotowują odbieranie i przywracanie dokumentu w systemie informatycznym.

dyc6r6w

Zobacz też: Leszek Balcerowicz i Sebastian Kaleta krytycznie o Marianie Banasiu

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów