Trwa ładowanie...
d4lympn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

11 osób stratowanych na śmierć w świątyni w Indiach

Co najmniej 11 pielgrzymów zostało stratowanych na śmierć, a 24 zostało rannych w świątyni hinduistycznej we wschodnich Indiach - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tragedii doszło w świątyni hinduistycznej we wschodnich Indiach
Do tragedii doszło w świątyni hinduistycznej we wschodnich Indiach (PAP/EPA, Fot: Sanjay Baid)
d4lympn

Do tragedii doszło, kiedy tłum złożony z tysięcy pielgrzymów usiłował dostać się do świątyni w mieście Deogarth, w stanie Dżharhand, po tym, jak o świcie otworzono jej bramy.

Wśród 11 ofiar śmiertelnych znalazło się osiem kobiet. Jak poinformował oficer miejscowej policji Subodh Kumar, pielgrzymi uczestniczyli w trwających od miesiąca obrzędach religijnych w świątyni Sziwy, jednego z najważniejszych bóstw hinduizmu.

Do podobnych tragedii dochodzi podczas uroczystości religijnych w Indiach stosunkowo często. Uczestniczą w nich zazwyczaj tysiące ludzi stłoczonych na niewielkiej przestrzeni, bez jakichkolwiek środków bezpieczeństwa i kontroli.

d4lympn

Podziel się opinią

Share

d4lympn

d4lympn
Więcej tematów