Trwa ładowanie...
d15qvv4

11 listopada. Róża Thun odpowiada na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy

Róża Thun otrzymała od prezydenta zaproszenie na Uroczystą Odprawę Wart oraz na spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Europosłanka po raz kolejny nie zamierza jednak pojawić się w Warszawie. I wyjawia powód tej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada. Róża Thun (PO) odpowiedziała na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy
11 listopada. Róża Thun (PO) odpowiedziała na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d15qvv4

"Znowu otrzymałam zaproszenie od Prezydenta Dudy na obchody Święta Niepodległości. Moja odpowiedź z zeszłego roku jest niestety nadal aktualna" - pisze na Facebooku Róża Thun. W załączniku do posta zamieszcza obszerny list, w którym wyjawia powody kolejnej nieobecności w Warszawie.

"Doprowadził Pan do tego, że razem świętować nie możemy, bo ran, które Pan zadał demokracji w Polsce, nie da się zagoić spotkaniem " - pisze w liście do prezydenta.

d15qvv4

"Byłoby z mojej strony nieuczciwością, czynem obłudnym i zaprzeczeniem mojego wieloletniego zaangażowania na rzecz wolnej i demokratycznej Polski w Unii Europejskiej, gdybym zdecydowała się wznosić toast z Panem lub kimś z Pana otoczenia w czasie, kiedy najważniejszy dorobek naszej wspólnej Ojczyzny jest niszczony przez Pana formację polityczną, z Pana przyzwoleniem i z aktywnym Pana udziałem" - dodaje europosłanka.

Zobacz: Tajemnicze wyznanie Joanny Lichockiej ws. Krystyny Pawłowicz

Thun zarzuca prezydentowi, że "podniósł rękę na Trybunał Konstytucyjny, na niezawisłość sądów, na Sąd Najwyższy", a także "wielokrotnie złamał konstytucję".

d15qvv4

"Panie Prezydencie, nie udawajmy, że nic się nie stało i że nic złego się nie dzieje. Proszę przyjąć moją odmowę jako wyraz protestu wobec Pańskich działań oraz smutku i ogromnego niepokoju o przyszłość Polski pod Pana prezydenturą" - wyjaśnia w liście do Andrzeja Dudy.

Na koniec list europosłanka PiS składa życzenia władzy. "Z okazji naszego Święta Narodowego, życzę Panu, sobie i wszystkim sprawującym władzę oraz uczestniczącym w życiu publicznym w Naszej Ojczyźnie, żeby poważna i odpowiedzialna refleksja odmieniła oblicze polskiej polityki" - pisze Róża Thun.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15qvv4

Podziel się opinią

Share

d15qvv4

d15qvv4
Więcej tematów