Trwa ładowanie...
dri1xjs

11-letni Polak pobity w Berlinie. "Uderzyli go dłonią i pięściami w twarz oraz żebra"

Grupa nastolatków zwymyślała i pobiła w Berlinie 11-letniego chłopca z Polski – podały wydawane w stolicy Niemiec gazety "Tagesspiegel" i "Berliner Zeitung". Napastnicy kilkakrotnie uderzyli go dłonią i pięściami w twarz oraz żebra. Agresywni chłopcy uciekli, zanim na miejscu zajścia pojawili się policjanci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pobity 11-latek trafił do szpitala
Pobity 11-latek trafił do szpitala (Pixabay.com, Fot: wokandapix)
dri1xjs

Do zajścia doszło w dzielnicy Neukoelln w południowo-wschodniej części Berlina. Z relacji prasowych wynika, że do bawiącego się na wzgórzu w okolicach stacji metra Polaka i jego 12-letniego kolegi podeszło pięcioro nastolatków.

Dwóch najstarszych chłopców z tej grupy wyśmiewało i obrażało Polaka, robiąc aluzje do jego obcego pochodzenia. 11-latek nie reagował na prowokacje. Następnie napastnicy kilkakrotnie uderzyli go dłonią i pięściami w twarz oraz żebra. Agresywni chłopcy uciekli, zanim na miejscu zajścia pojawili się policjanci.

Pobity 11-latek doznał obrażeń twarzy i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy ambulatoryjnej. Służba Ochrony Państwa Urzędu Kryminalnego w Berlinie wdrożyła śledztwo.

dri1xjs

W ostatnim czasie w szkołach w Berlinie dochodziło kilkakrotnie do incydentów na tle religijnym bądź narodowościowym, dlatego policja jest bardzo wyczulona na takie przypadki. Komenda policji w Berlinie wydała w tej sprawie komunikat.

Jacek Lepiarz, Berlin

*Zobacz też: *

Michalczewski: czuję się Europejczykiem

Antysemityzm: Ofensywa rządu na rzecz tolerancji w niemieckich szkołach

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów