Trwa ładowanie...
d197gyc
11-latek zmarł po potrąceniu przez nietrzeźwego kierowcę. Sprawcę wypuszczono z aresztu
Policjax-news/TVN 24
Magdalena Wojnarowska

11-latek zmarł po potrąceniu przez nietrzeźwego kierowcę. Sprawcę wypuszczono z aresztu

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Steklinek pod Czernikowem (Kujawsko-Pomorskie). Jadący rowerem 11-latek został śmiertelnie potrącony przez 20-letniego kierowcę opla, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wcześniej miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Został zatrzymany, jednak wypuszczono go już z aresztu. 20-latek nie usłyszał na razie zarzutu związanego z wypadkiem, a tylko jeden - dotyczący jazdy autem pomimo wydanego sądowego zakazu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d197gyc

Jak informuje w rozmowie z WP prok. Marzena Jesionowska z Prokuratury Rejonowej w Lipnie, 20-latek usłyszał na razie tylko jeden zarzut, dotyczący niezastosowania się przez mężczyznę do postanowienia o zakazie prowadzenia pojazdów. Na razie nie ma żadnego zarzutu związanego z wypadkiem, ponieważ nie wiadomo, kto zawinił - wyjaśniła prokurator.

W ocenie prokuratury, nie wiadomo, czy do wypadku doszło z winy mężczyzny, czy też chłopiec wyjechał wprost pod samochód. - Trwają w tej chwili czynności w tej sprawie - powiedziała prok. Jesionowska.

d197gyc

Dramat na drodze

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20.30. Z ustaleń policjantów wynika, że 11-letni chłopiec, włączając się do ruchu, wjechał na drogę gminną, gdzie został potrącony przez jadącego opla corsę. Chłopiec został zabrany przez pogotowie do szpitala. Pomimo wysiłków ratowników, chłopiec zmarł w karetce.

Jak się okazało, kierujący oplem 20-latek był w stanie po spożyciu alkoholu. Miał około 0,42 promila w organizmie. Po sprawdzeniu wyszło na jaw również, że w połowie ubiegłego roku mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Lubicza, gdy także jechał pod wpływem alkoholu. Do tej sprawy sąd wydał wyrok zakazujący mu jazdy wszelkimi pojazdami, który obowiązuje go do 14 października 2015 roku.

d197gyc

Podziel się opinią

Share

d197gyc

d197gyc
Więcej tematów