Trwa ładowanie...

100 tys. zł kary dla Superstacji. Poszło o "gnidy z TVP" - słowa Jakuba Wątłego

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Superstację karą w wysokości 100 tys. zł. Chodzi o słowa prowadzącego "Krzywe zwierciadło", który porównał dziennikarzy TVP do "brudnych i śmierdzących gnid" oraz "istot pijących i jedzących odchody".

Share
100 tys. zł kary dla Superstacji. Poszło o "gnidy z TVP" - słowa Jakuba WątłegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d1xvpb7

Jak czytamy w uzasadnieniu KRRiT kara została nałożona na stację za "poniżenie w oczach widzów dziennikarzy mediów publicznych". W programie - zdaniem Rady - były "treści propagujące mowę nienawiści i agresję oraz działania sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym".

Zobacz też: Rodowicz o cenzurze TVP w Opolu

KRRiT podkreśliła w oświadczeniu, że "wolność słowa nie jest wolnością absolutną, co podkreślił Europejski Trybunał Praw Człowieka, a dziennikarze nie mogą posługiwać się tą wolnością bez ograniczeń poprzez formułowanie inwektyw i pomówień".

d1xvpb7

Słowa padły w w lutym w rozmowie z zaproszonym gościem, pisarzem i publicystą Tomaszem Jastrunem. - Ja nie podpisuję się pod słowami dziennikarza, byłem nimi zaskoczony - to był program na żywo - i nie wiedziałem, jak zareagować. Owszem, to mogę powiedzieć otwarcie: mam odruchy wymiotne, gdy patrzę na mowę nienawiści po prawej stronie sceny politycznej, ale nie możemy być tacy jak oni - mówił WP Jastrun.

d1xvpb7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xvpb7
d1xvpb7
Więcej tematów