Trwa ładowanie...
22-11-2015 01:08

10 lat Angeli Merkel: jubileusz w czasach kryzysu

Mija dokładnie 10 lat odkąd Angela Merkel została kanclerzem Niemiec. Jubileusz przypada w momencie, w którym jest mocno politycznie osłabiona z powodu kryzysu migracyjnego. W Niemczech pojawiają się nawet spekulacje, że kanclerz może nie dokończyć obecnej kadencji.

10 lat Angeli Merkel: jubileusz w czasach kryzysuŹródło: AFP, fot: ODD ANDERSEN
des2146
des2146

W czasie dekady swoich rządów Angela Merkel stawiała czoła niejednemu kryzysowi w Europie. Problem uchodźców, jak żaden inny nadszarpnął jednak jej pozycję. Szefowa rządu nie tylko traci popularność w niemieckim społeczeństwie. Także członkowie jej partii (CDU)
z coraz większą nieufnością podchodzą do swojej przewodniczącej.

W niedawnym wywiadzie w telewizji ZDF pytano ją wprost, czy w ogóle panuje jeszcze nad tym co dzieje się w kraju. Ze spokojem zapewniała, że kontroluje sytuację, tak jak i cały rząd, choć przyznawała, że obecne czasy są wielkim wyzwaniem.

Komentatorzy zauważają, że wpływowi członkowie rządu Merkel - ministrowie spraw wewnętrznych i finansów - podejmowali ostatnio kroki, które trudno uznać za wsparcie dla kanclerz. Jednocześnie zaczęły pojawiać się pytania czy Merkel dotrwa do końca swojej trzeciej kadencji. Eksperci na razie nie widzą jednak kandydata, który mógłby ją zastąpić.

des2146
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
des2146
Więcej tematów