Trwa ładowanie...
d25z57s

Największe kradzieże diamentów ostatnich lat

Kradzież diamentów, należących do belgijskich wystawców uczestniczących w gdańskich targach bursztynu "Amberiff", jest jedną z najbardziej spektakularnych w ciągu ostatnich lat. To już druga w marcu.

d25z57s
d25z57s

Drogocenne kamienie skradzione z sejfu w Gdańsku były warte ok. 1 mln 500 tys. dolarów. Bardziej zuchwałej kradzieży dokonał mężczyzna, który z jednego z banku w Antwerpii wyniósł diamenty warte 27 mln dolarów.

Na początku lutego diamenty o wartości 6 mln złotych zginęły również w Toronto. Kradzieży dokonano w jednej z kanadyjskich hurtowni i była uważana jeszcze do początku marca za przestępczy rekord w tej dziedzinie. Inna wstrząsająca kradzież precjozów miała miejsce trzy lata temu w Luwrze. Tam, ze stoiska Choparda zginęły dwa diamenty warte ponad 15 mln dolarów.

W Polsce rzadko dochodzi do kradzieży na taką skalę. Ostatnią głośną sprawą rabunkową była kradzież biżuterii starszej kobiety. W maju ubiegłego roku do domu mieszkanki Krakowa zapukała 35-letnia kobieta i jej 54-letni ojciec podający się za pracowników administracji. Oszuści ukradli z jej kredensu diamenty, szmaragdy i czarne perły warte milion złotych.

d25z57s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25z57s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj