Trwa ładowanie...
d3nlvd2

Bangladesz: 469 ofiar zatonięcia promu

Nowy bilans zatonięcia promu w rzece Meghna na południowym wschodzie Bangladeszu 4 maja to 469 ofiar śmiertelnych. Z liczby tej nie odnaleziono 100 pasażerów, podała w sobotę agencja BSS.

d3nlvd2
d3nlvd2

Do tragedii doszło w okręgu Czandpur, 65 kilometrów od stolicy kraju, Dhaki. Jej powodem było zderzenie z inną jednostką. Wcześniej podowano jako przyczynę za duże obciążenie, a także gwałtowny sztorm.

Prom "Salauddin" płynął ze stolicy Bangladeszu do miasta Pakukhali.

Dopiero w niedzielę większość ciał ofiar zaczęła wypływać z na powierzchnię. W akcji ratowniczej uczestniczyły zarówno specjalne jednostki policji, marynarka, strażacy, jak i rodziny ofiar oraz miejscowi rybacy.

Wrak promu został w niedzielę wydobyty z dna rzeki, która ma na tym odcinku głębokość do 18 metrów. Z katastrofy uratowało się nie więcej niż około 100 pasażerów. Dokładnie nie wiadomo, ilu pasażerów było na promie przystosowanym do przewożenia jedynie 310 osób.

Jest to druga co do ilości ofiar śmiertelnych tego typu katastrofa w Bangladeszu. W 1986 roku w tej samej rzece zatonął prom. Utonęło wtedy około 600 pasażerów. (aka)

d3nlvd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nlvd2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj