Trwa ładowanie...

"Żydowskie obozy śmierci" dotarły do Izraela. Cytują program TVP

Trwa dyskusja nad ustawą o IPN, która została przegłosowana w piątek przez Sejm. Tymczasem kpiny Rafała Ziemkiewicza i Marcina Wolskiego o "żydowskich obozach śmierci" dotarły do izraelskich mediów.

Share
"Żydowskie obozy śmierci" dotarły do Izraela. Cytują program TVP
Źródło: Materiały prasowe
d3l9ovr

"The Times of Israel" opublikował artykuł o konflikcie pomiędzy Polską a Izraelem ws. ustawy o IPN. - Dyplomatyczny spór doprowadził do wybuchu antysemickich komentarzy w Polsce, w tym niektórych kontrolowanych przez rząd mediach – czytamy.

- Dyrektor państwowej stacji telewizyjnej TVP 2, Marcin Wolski, posunął się nawet do stwierdzenia, że nazistowskie obozy zagłady należy faktycznie nazwać żydowskimi– podaje portal.

ZOBACZ WIDEO: Ambasador Izraela o manifestacjach narodowców

Jest to nawiązanie do niedawnego odicnka "W tyle wizji". "Stosując taką terminologię można powiedzieć, że to nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie obozy. Bo w końcu kto obsługiwał krematoria?" - pytał kpiąco Marcin Wolski na antenie TVP Info. "No i kto w nich ginął?" - dopowiada Rafał Ziemkiewicz. Słychać to w poniższym nagraniu:

"The Times of Israel" odniosło się również do tweetów opublikowanych w programie "Studio Polska". "Dajmy następne 100 milionów na żydowskie cmentarze", "zasłona z Żydów opadła" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły na antenie TVP Info w trakcie programu "Studio Polska". Prezes TVP Jacek Kurski tłumaczy to awarią systemu i atakiem trolli.

Stanowisko Izraela ws. ustawy o IPN, przyjętej w piątek przez Sejm, odbiło się w Polsce szerokim echem. Głos zabrało wielu publicystów, w tym Rafał Ziemkiewicz. Na Twitterze opublikował kilka kontrowersyjnych wpisów, w których m.in. użył w stosunku do Żydów określenia "parchy"; ambasador nazwał zaś "niezbyt lotną", a następnie "zerem".

Źródło: TheTimesofIsrael/AP/dziennik.pl

d3l9ovr

Podziel się opinią

Share
d3l9ovr
d3l9ovr
Więcej tematów