Trwa ładowanie...

Zwolnienia pielęgniarek w Siedlcach. Doszło do "rażących naruszeń"

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach doszło do zwolnień dyscyplinarnych. Kilkanaście pielęgniarek miało "rażąco naruszyć" zasady prowadzenia dokumentacji medycznej. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Zwolnienia pielęgniarek w Siedlcach. Doszło do "rażących naruszeń" Zwolnienia pielęgniarek w Siedlcach. Doszło do "rażących naruszeń" Źródło: PAP, fot: Przemysław Piątkowski
d3bdg0r
d3bdg0r

Jak ustalił "Tygodnik Siedlecki", sprawa ma dotyczyć 13 pielęgniarek z oddziału kardiologicznego. Władze szpitala zwolniły je w trybie dyscyplinarnym.

Siedlce. Zwolnienia pielęgniarek. Sprawę zbadają śledczy?

Szpital nie potwierdził oficjalnie tej liczby. Na swojej stronie internetowej opublikował jednak oświadczenie w sprawie.

"W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą naruszenia obowiązków pracowniczych przez część personelu pielęgniarskiego, informujemy, że w wyniku szczegółowego postępowania wyjaśniającego stwierdzono rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej" - przekazała w komunikacie Barbara Jakubczyk, rzeczniczka prasowa siedleckiego szpitala.

d3bdg0r

"W stosunku do osób, które dopuściły się naruszeń, podjęto działania zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji służbowych. Jednocześnie, wbrew pojawiającym się komunikatom medialnym, informujemy, że nie doszło do zwolnień grupowych w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa" - czytamy w oświadczeniu.

Jak dodaje rzeczniczka, sprawa nie dotyczyła "zaległości w wypełnianiu dokumentacji medycznej". "Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawa będzie wyjaśniana przez uprawnione organy" - zapowiada.

Szpital zapewnia, że "bezpieczeństwo opieki nad pacjentem i ciągłość udzielanych świadczeń nie są zagrożone".

Jak przekazała w rozmowie z "Faktem" prok. Krystyna Gołąbek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, nie wpłynęło na razie żadne zawiadomienie w tej sprawie, ani do prokuratury rejonowej, ani okręgowej. Szpital doprecyzował jednak, że zawiadomienie skierowano dopiero w środę.

Zobacz też: Kontrowersyjne słowa Terleckiego o polexicie. "Bardzo groźne komunikaty"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bdg0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bdg0r
Więcej tematów