Trwa ładowanie...

Zwolennicy IS wśród kierowców wożących urzędników PE

• Wśród kierowców, którzy wożą urzędników Parlamentu Europejskiego (PE), mogą być zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego (IS)
• U dwojga z nich znaleziono materiały propagandowe samozwańczego "kalifatu" - poinformował niemiecki tygodnik "Der Spiegel"

Share
Zwolennicy IS wśród kierowców wożących urzędników PE
Źródło: IS / twitter
d3ldf5z

Jak podały w rozmowie z tygodnikiem osoby zaznajomione ze sprawą, jeden z kierowców pracował w Strasburgu, a drugi w Brukseli. Policja już wszczęła dochodzenie, a obu mężczyzn zatrudnionych przez prywatną firmę przewozową zwolniono.

Ponieważ pojawiły się podejrzenia co do kryminalnej przeszłości innych pracowników tej firmy, prezydium europarlamentu zadecydowało, że w przyszłości będzie korzystać wyłącznie z usług własnych kierowców zatrudnionych na etat.

d3ldf5z

Dodatkowy koszt zatrudnienia kierowców wyniesie 3,7 mln euro rocznie. Obecnie usługi przewozowe dla PE świadczy w Brukseli i w Strasburgu odpowiednio 65 oraz 85 kierowców zatrudnianych przez prywatne przedsiębiorstwa. 23 osoby wożące urzędników europarlamentu to pracownicy etatowi tej instytucji.

Na początku kwietnia w mediach pojawiła się informacja, że jeden z podejrzanych o współudział w marcowych zamachach terrorystycznych w Brukseli pracował przed laty w PE jako sprzątacz.

Zobacz również: ISIS grozi w najnowszym nagraniu

d3ldf5z

Podziel się opinią

Share
d3ldf5z
d3ldf5z
Więcej tematów