Trwa ładowanie...
d2smpjz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zwolennicy IS wśród kierowców wożących urzędników PE

• Wśród kierowców, którzy wożą urzędników Parlamentu Europejskiego (PE), mogą być zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego (IS)
• U dwojga z nich znaleziono materiały propagandowe samozwańczego "kalifatu" - poinformował niemiecki tygodnik "Der Spiegel"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwolennicy IS wśród kierowców wożących urzędników PE
(IS / twitter)
d2smpjz

Jak podały w rozmowie z tygodnikiem osoby zaznajomione ze sprawą, jeden z kierowców pracował w Strasburgu, a drugi w Brukseli. Policja już wszczęła dochodzenie, a obu mężczyzn zatrudnionych przez prywatną firmę przewozową zwolniono.

Ponieważ pojawiły się podejrzenia co do kryminalnej przeszłości innych pracowników tej firmy, prezydium europarlamentu zadecydowało, że w przyszłości będzie korzystać wyłącznie z usług własnych kierowców zatrudnionych na etat.

Dodatkowy koszt zatrudnienia kierowców wyniesie 3,7 mln euro rocznie. Obecnie usługi przewozowe dla PE świadczy w Brukseli i w Strasburgu odpowiednio 65 oraz 85 kierowców zatrudnianych przez prywatne przedsiębiorstwa. 23 osoby wożące urzędników europarlamentu to pracownicy etatowi tej instytucji.

d2smpjz

Na początku kwietnia w mediach pojawiła się informacja, że jeden z podejrzanych o współudział w marcowych zamachach terrorystycznych w Brukseli pracował przed laty w PE jako sprzątacz.

Zobacz również: ISIS grozi w najnowszym nagraniu

d2smpjz

Podziel się opinią

Share

d2smpjz

d2smpjz
Więcej tematów