Trwa ładowanie...

Zwłoki wyłowione z Warty to poszukiwana Ewa Tylman?

• W poniedziałek wieczorem wyłowiono z Warty zwłoki kobiety
• Sekcja zwłok nie dała 100 proc. pewności, czy to zaginiona Ewa Tylman

Share
Zwłoki wyłowione z Warty to poszukiwana Ewa Tylman?
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d3a25yl

26-letnia kobieta zaginęła osiem miesięcy temu. Po raz ostatni była widziana w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r. w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha w Poznaniu. Wracała po imprezie do domu. Odprowadzał ją kolega, Adam Z. Mężczyzna przebywa w areszcie podejrzany o zabójstwo.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zwłoki zauważyła w poniedziałek przypadkowa osoba. Ciało jest w stanie zaawansowanego rozkładu.

d3a25yl

- Informację o znajdujących się w wodzie zwłokach otrzymaliśmy ok. 19.30. Było to w okolicy Czerwonaka, 12 km od mostu Rocha. Znalezione obuwie, odzież, przedmioty osobiste wskazują, że jest to Ewa Tylman - opowiadał Borowiak.

We wtorek rano w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu przeprowadzona ma być sekcja zwłok. - Dzięki niej możliwa będzie ostateczna identyfikacja odnalezionego ciała - powiedział Borowiak. Jak dodał, o sprawie poinformowana została rodzina Ewy Tylman.

Prokuratura w Poznaniu postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. Dno i nabrzeża Warty od listopada ub. roku były wielokrotnie przeszukiwane z użyciem specjalistycznego sprzętu.

d3a25yl

Podziel się opinią

Share
d3a25yl
d3a25yl
Więcej tematów