Trwa ładowanie...

Zwierzaki z zoo pojawią się w Szopce Bożonarodzeniowej!

Coraz popularniejsze na Śląsku stają się szopki bożonarodzeniowe - kolejna stanęła w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Zgodnie z charakterem tego miejsca, Świętej Rodzinie towarzyszyć będą żywe zwierzaki.

Share
Zwierzaki z zoo pojawią się w Szopce Bożonarodzeniowej!
Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny
d3btiot

Szopka Bożonarodzeniowa w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym pojawiła się po raz pierwszy w 2009 roku. Od tego czasu stało się tradycją, że tutejsze zwierzaki zimą stają się towarzyszami nowonarodzonego Jezusa.

- W naszej szopce będzie można spotkać osiołka, alpaki i owieczki. Zwierzaki będą czekać w drewnianej stajence, nieopodal pawilonu dydaktycznego. Szopkę łatwo dostrzec z daleka, jest przyozdobiona złotą gwiazdą - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego Jolanta Kopiec. - Ekspozycję będzie można oglądać codziennie do 6 stycznia, jedynie w Sylwestra zoo będzie nieczynne. W Wigilię można odwiedzić szopkę do godz. 14:00 - dodaje.

(fot. Śląski Ogród Zoologiczny)
Źródło: (fot. Śląski Ogród Zoologiczny)

Nowością w tegorocznej szopce będzie wyjątkowa choinka udekorowana ozdobami wykonanymi przez przedszkolaków w ramach konkursu dedykowanego polarnym gatunkom zwierząt. Śląskie zoo przygotowało także specjalną zimową ofertę - wizyta w ogrodzie kosztuje jedynie 4 zł od osoby (niezależnie od wieku). Promocyjne ceny biletów obowiązują od 25 grudnia do 11 stycznia.

d3btiot

Podziel się opinią

Share
d3btiot
d3btiot
Więcej tematów