Trwa ładowanie...

Związki partnerskie w Polsce. Tusk: To będzie jedna z pierwszych decyzji

- Jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce - oświadczył Donald Tusk podczas zjazdu Campus Polska Przyszłości. Pojawiają się już pierwsze reakcje po tej deklaracji.

Związki partnerskie w Polsce. Donald Tusk: To będzie jedna z pierwszych decyzji Związki partnerskie w Polsce. Donald Tusk: To będzie jedna z pierwszych decyzji Źródło: East News, fot: Jacek Domiński
d436p77
d436p77

Z sali padło pytanie uczestnika o związki homoseksualne. "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?" - dopytywał gość zjazdu.

- Jestem politykiem ostrożniejszym niż Rafał, niż większość z was mogłaby oczekiwać, jeśli chodzi o te mocne, potrzebne zmiany obyczajowe w Polsce. Ostrożniejszym dlatego, że jestem przekonany, że dla bardzo wielu Polaków to jest ciągle coś, co niełatwo przychodzi im akceptować - tłumaczył lider PO Donald Tusk.

- W mojej ocenie trzeba robić wszystko, aby osoby nieheteroseksualne czuły się nie tylko uprawnione do zawarcia związku małżeńskiego, ale także, żebyśmy wszyscy czuli się wobec siebie dobrze, żebyśmy znaleźli w sobie gotowość do akceptacji. Te dwa procesy powinny się uzupełniać. (...) Zmiany przepisów powinny być blisko tego poziomu akceptacji społecznej - przekonywał były premier.

d436p77

Podczas odpowiedzi z sali padło pytanie "kiedy?". - To nie do mnie pytanie, bo to nie ja decyduję. Mogę natomiast zadeklarować, że jeśli ja będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach parlamentarnych, jedną z pierwszych decyzji będzie zgoda na związki partnerskie w Polsce - zapewnił p.o. przewodniczącego Platformy Donald Tusk.

Pojawiają się pierwsze komentarze. "Dzisiaj Donald Tusk pytany o śluby LGBT odpowiedział, że może dać tylko związki partnerskie. To nie jarmark, żeby się targować. Polki i Polacy oczekują pełnej równości, a nie protezy. Chcemy równości, która Panu wystaje zza pleców" - napisał Bart Staszewski, aktywista LGBT.

Campus Polska Przyszłości. Debata Tusk-Trzaskowski

Polska Campus Przyszłości to wydarzenie, w którym udział bierze około 1000 uczestników wybranych z całej Polski. W czasie pięciodniowego wydarzenia mają odbyć się panele ekspercie, a także liczne koncerty.

d436p77

Wspólna debata Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska to jeden z elementów programu zjazdu. - Panowie wystąpią wspólnie i będą odpowiadać na pytania. To nie będzie żadne starcie, tylko dyskusja młodych ludzi z najpopularniejszymi politykami opozycji. Takie "Młodzież kontra" w wydaniu Platformy - wyjaśniał jeden z polityków PO w rozmowie z WP.

Zobacz też: Donald Tusk odpowiada prawicy. "Stand-up? Byłoby o wiele śmieszniej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d436p77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d436p77
Więcej tematów