Trwa ładowanie...
znp

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyłonił szefa. Zwycięstwo Sławomira Broniarza

Związek Nauczycielstwa Polskiego wybrał szefa. Sławomir Broniarz otrzymał 137 z 184 delegatów, co oznacza, że zyskał trzy czwarte głosów. Będzie to jego szósta kadencja, która potrwa do 2024 r.

Share
Związek Nauczycielstwa Polskiego wyłonił szefa. Zwycięstwo Sławomira Broniarza
Źródło: PAP
d3npjhg

Kontrkandydatem Broniarza był prezes Okręgu Podlaskiego ZNP Andrzej Gryguć. Zyskał głosy 42 delegatów. Pięć osób wstrzymało się od głosu. Głosowanie na szefa ZNP było tajne.

- Chcemy, by w szkole pracowali nauczyciele, którzy mają czas dla uczniów i są otwarci na ich potrzeby, by mieli czas na pogłębienie kontaktu z uczniem. Chcemy, by oni byli wolni od trosk materialnych i z pracy czerpali satysfakcję, nie tylko moralną. Chcemy, by nie musieli realizować wszystkich, nie zawsze potrzebnych, kolejnych i kolejnych biurokratycznych zarządzeń ministra edukacji czy Sejmu. Czyli chcemy, żeby szkoła była taką, o jakiej marzy każdy z nas dla swojego dziecka, wnuka czy dla siebie, jako miejscu pracy. O takiej szkole chciałbym mówić na zjeździe - mówił Broniarz przed głosowaniem.

d3npjhg

Sławomir Broniarz po raz szósty został wybrany na szefa ZNP. W przeszłości uczył historii w szkole, był dyrektorem szkoły podstawowej, następnie zespołu szkół zawodowych.

Konin. Policjant zastrzelił 21-latka. Wiceszef MSWiA: M. Kamiński obserwuje tę sprawę

Potem kierował gminnym oddziałem ZNP, a później okręgu wojewódzkiego związku. W latach 1994-1998 Broniarz był wiceprezesem ZNP, od 1998 r. sprawuje funkcję prezesa Związku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d3npjhg

Podziel się opinią

Share
d3npjhg
d3npjhg
Więcej tematów