Trwa ładowanie...
d2gjjqu

Związali szczeniaka i wrzucili do rzeki - jaka kara?

Kara do dwóch lat więzienia grozi trzem mężczyznom z Kalisza, którym zarzucono znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kilkumiesięcznym psem. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do miejscowego sądu.

Share
d2gjjqu

Mężczyźni skrępowali kilkumiesięczne zwierzę i wrzucili je do Prosny - powiedział zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak.

Jesienią 2010 r. Straż Miejska w Kaliszu otrzymała sygnał, że w rzece znaleziono martwego psa - przednie i tylne łapy zwierzęcia były związane. Wyznaczono 1 tys. zł nagrody dla osoby, która przyczyni się do odnalezienia sprawcy.

Jak poinformował prokurator, 30-letni podejrzany został aresztowany, a wobec pozostałej dwójki, w tym ojca aresztowanego, zastosowano dozory policji.

- Na podstawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt Kaliskie Stowarzyszenie Help Animals wystąpiło w tej sprawie jako oskarżyciel posiłkowy - poinformował działacz tej organizacji Sylwester Piechowiak.

Jak powiedział prokurator, gdyby podejrzani popełnili zarzucany im czyn po 1 stycznia 2012 r., czyli po zmianie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, groziłaby im kara nie do dwóch, lecz do trzech lat pozbawienia wolności.

d2gjjqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gjjqu
d2gjjqu
Więcej tematów