Trwa ładowanie...
zus
Łukasz Witczyk
06-06-2020 20:35

ZUS. 500 Plus tylko dla biednych dzieci? Tego chce główny ekonomista ZUS

Temat zasiłku 500+ dla dzieci to ważny element kampanii wyborczej. Głos w tej sprawie zabrał główny ekonomista ZUS. Jest on zdania, że zasiłek 500+ powinni pobierać tylko rodzice biednych dzieci.

Share
ZUS. 500 Plus tylko dla biednych dzieci? Tego chce główny ekonomista ZUSŹródło: Unsplash.com
d1pplmm

500 Plus. ZUS: Zasiłek tylko dla biednych dzieci

Program 500+ to najważniejszy program socjalny rządu Zjednoczonej Prawicy. Między innymi dzięki obietnicy jego wprowadzenia, w 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Zasiłek 500 Plus należny jest obecnie dla każdego dziecka. W kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi często pojawia się temat zasiłku 500+ i jego ewentualnym modyfikacjom.

Głos w tej sprawie zabrał też główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Co do 500+ to, zamiast waloryzować to świadczenie, lepiej zastanowić się, jak skierować wyższe świadczenia tylko do tych, którzy naprawdę go potrzebują - mówi portalowi money.pl prof. Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS oraz były minister finansów i wiceminister spraw zagranicznych.

Główny ekonomista ZUS o 500 Plus

- Uważam, że zamiast podnosić 500+, lepiej je adresować do tych, którzy faktycznie go potrzebują, czyli rodzin o niższych dochodach. To świadczenie nie wszystkim się należy, powinny je otrzymywać dzieci mniej zamożnych rodziców - dodał prof. Paweł Wojciechowski.

d1pplmm

Główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest zdania, że jeśli świadczenie miałoby wzrastać, to kwotowo, a nie procentowo. Wojciechowski twierdzi, że najlepiej byłoby poczekać kilka lat i ocenić efekty dla ograniczania ubóstwa i poziomu nierówności. - Zawsze byłem zwolennikiem dobrego adresowania programów społecznych, bo wtedy poziom świadczeń dla potrzebujących może być wyższy - stwierdził.

ZUS zabrał głos w sprawie wywiadu prof. Wojciechowskiego

W sprawie wywiadu prof. Wojciechowskiego i jego słowach o programie 500 plus głos zabrał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. "To nie jest stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.To prywatna wypowiedź Pana Profesora. Temat, w którym wypowiadał się ekspert ( chodzi o świadczenie 500 plus - red.), nie dotyczy tematyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych". Podpisane rzecznik prasowy ZUS, Paweł Żebrowski.

Zobacz wideo: Szumowski i "biznesy brata". Kontrowersje wokół ministra

(( video_player https://video.wp.pl/mid,2053581,klip.html true #adv=1# ) Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pplmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pplmm
Więcej tematów