Trwa ładowanie...
d3z0f3j

Zuchwała kradzież we Francji. Z zoo zniknęło 17 rzadkich małp

17 małp rzadkich gatunków skradziono z francuskiego ogrodu zoologicznego w Beauval, jednego z największych w Europie. Zwierzęta te są częścią międzynarodowego programu hodowlanego, którego zadaniem jest ochronienie ich przed wyginięciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuchwała kradzież we Francji. Z zoo zniknęło 17 rzadkich małp
(Wikipedia, Fot: Nick Woolley)
d3z0f3j

Siedem sztuk to złote lwie tamaryny, które należą do rządu Brazylii. Dziesięć pozostałych to srebrne marmozetki. Poza jedną małpą, która skryła się za konarem drzewa, wszystkie zostały skradzione z ich klatek.

Ogród zoologiczny w Beauval, gdzie między innymi mieszka para wypożyczonych z Chin niedźwiadków panda, jest bardzo dobrze strzeżony. Dyrektor zoo opowiada, iż mimo zabezpieczeń złodziejom udało się wedrzeć do środka. Jego zdaniem jest to robota zawodowców, którzy doskonale wiedzieli, w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami. Uważa on, że przestępcy zrobili to na zlecenie jakiegoś prywatnego kolekcjonera.

d3z0f3j

Osoby mające na co dzień do czynienia z małpami są bardzo zaniepokojone, bo te rzadkie gatunki zwierząt wymagają starannej opieki, w tym specjalnego pożywienia. Na dodatek jedna z małp wymaga specjalistycznej opieki weterynaryjnej - ma uszkodzony ogon.

Zoo zamieściło zdjęcia skardzionych zwierząt na swojej stronie internetowej i profilach portali społecznościowych. Prosi o pomoc w odzyskaniu skradzionych zwierząt.

Żandarmeria w całej Francji została postawiona na nogi.

d3z0f3j

Podziel się opinią

Share

d3z0f3j

d3z0f3j
Więcej tematów