Trwa ładowanie...

Zrób selfie i nakarm psiaka! Małgorzata Kożuchowska już to zrobiła

Bytomskie schronisko dla zwierząt bezdomnych dołączyło do akcji "Karmimy psiaki". Dzięki nowej inicjatywie Fundacji Sarigato wystarczy wrzucić zdjęcie ze zwierzakiem, żeby nakarmić psa w placówce. Pomaganie nigdy nie było tak proste!

Share
Zrób selfie i nakarm psiaka! Małgorzata Kożuchowska już to zrobiła
Źródło: WP.PL
d3lud3o

Fundacja Sarigato od trzech lat zbiera karmę i pieniądze dla psów w schroniskach. W tym roku zaprasza miłośników zwierząt do robienia selfie, jeśli odpowiednio je oznaczymy, nakarmimy podopiecznego jednej z placówek. Do pomocy włączyli się też znani i lubiani artyści, m.in. Małgorzata Kożuchowska.

d3lud3o

- Cała akcja „Karmimy psiaki” trwa już od trzech lat. Na początku pomagaliśmy jednemu schronisku, ale odzew był tak ogromny, że postanowiliśmy zwiększyć swój zasięg. W październiku ruszyła trzecia edycja akcji i wspieramy 16 schronisk – jesteśmy już w każdym województwie – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paulina Wójtowicz z Fundacji Sarigato, organizatora akcji. – Skupiamy się na działaniu w internecie. Nasza nowa kampania „Karma wraca” polega na wrzucaniu zdjęć i ich odpowiednim oznaczeniu. Nasz sponsor za każdą fotkę kupuje karmę dla psiaka. Mamy w tym momencie 6 tys. podopiecznych, chcemy nakarmić wszystkich – dodaje.

Żeby dołączyć do akcji wystarczy zrobić sobie zdjęcie z hasłem „Karma wraca” i opublikować w portalu społecznościowym z oznakowaniem #1selfie1posiłek, #karmawraca, #karmimy psiaki.

W kampanii bierze udział m.in. schronisko w Bytomiu. Nawet jeśli nie możesz wziąć do siebie zwierzaka, możesz mu pomóc.

- W tym roku po raz pierwszy nasze schronisko bierze udział w akcji „Karmimy Psiaki”, więc trudno już mówić o efektach. Na pewno widzimy jej pozytywny odbiór. Pięcioro naszych podopiecznych znalazło się na stronie internetowej akcji, ale wiadomo, że mamy ich więcej - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Agnieszka Szołtysik z schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu. – Obecnie w schronisku przebywa 91 psów. Chcielibyśmy, żeby każdy z nich znalazł dom, mamy nadzieję, że akcja w tym pomoże – dodaje.

Akcja „Karmimy psiaki” to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów. Biorą w niej udział schroniska z Bydgoszczy, Bytomia, Celestynowa, Gdańska, Korabiewic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Nowego Dworu Mazowieckiego, Poznania, Rzeszowa, Sandomierza, Szczecinka, Torunia, Uciechowa oraz Zielonej Góry.

d3lud3o

Podziel się opinią

Share
d3lud3o
d3lud3o
Więcej tematów