Trwa ładowanie...

Została skazana na karę śmierci. Poseł Kukiz'15 chce ją sprowadzić do Polski

Paweł Skutecki apeluje do polskiego rządu o pomoc Asii Bibi. Pakistańska chrześcijanka została uniewinniona po tym, jak spędziła osiem lat w celi śmierci. - Potrzebna jest natychmiastowa reakcja - przekonuje.

Share
Została skazana na karę śmierci. Poseł Kukiz'15 chce ją sprowadzić do Polski
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d2o2u9j

Asia Bibi została pod koniec października uniewinniona przez Sąd Najwyższy. W celi śmierci spędziła osiem lat. Chrześcijanka z Pakistanu została oskarżona o bluźnierstwo przeciwko prorokowi Mahometowi. Po wyroku radykalni islamiści zaczęli grozić jej śmiercią. Kobieta chce opuścić swoją ojczyznę, ale wciąż szuka kraju, który udzieli jej azylu. Tamtejsze władze zapowiedziały, że na to nie pozwolą.

Pomóc 47-latce chce poseł Kukiz'15 - informuje PAP. - Od XIV wieku Polska była azylem dla osób prześladowanych za wiarę na całym świecie. Mamy szansę znów stać się bezpiecznym miejscem dla tych, którzy mogą zginąć za wiarę. Polska powinna zrobić wszystko, aby uratować życie Bibi i jej rodziny. Potrzebne są natychmiastowe, konkretne działania. Rząd powinien pomóc im przeżyć - powiedział Paweł Skutecki.

Kobieta znana jest również jako Asia Noreen. W 2010 r. została skazana za obrazę proroka Mahometa w czasie sprzeczki z sąsiadkami. Muzułmanki stwierdziły, że nie napiją się wody z naczynia, ponieważ została skażona przez Bibi. 47-latka miała przejść na islam jednak odmówiła, za co została pobita w swoim domu. Tam miała przyznać się do bluźnierstwa. Dwóch polityków, którzy popierali chrześcijankę przypłaciło za to śmiercią.

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o2u9j

Podziel się opinią

Share
d2o2u9j
d2o2u9j
Więcej tematów