Trwa ładowanie...
ycipk-434e8v

Został oskarżony o zamach. Wojciech K. usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Wojciecha K. na karę 4 lat i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia. Mężczyzna był oskarżony o przygotowanie zamachu na konstytucyjne organy państwa. Wyrok nie jest prawomocny, ale ze względu na stan zdrowia skazany opuści areszt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja sądu ws. Wojciecha K.
Jest decyzja sądu ws. Wojciecha K. (WP.PL)
ycipk-434e8v

Wojciech K. wpadł w ręce służb po tym, jak ABW znalazła znaczne ilości substancji wybuchowych, 25 sztuk broni palnej i amunicję w jego mieszkaniu. Dziś odpowiadał za przygotowania zamachu na konstytucyjne organy państwa, którymi są Sejm, Senat i Prezydent RP.

To jednak nie wszystko. Śledczy ustalili, że Wojciech K. w latach 2014-2017 r. kupował i gromadził w miejscu zamieszkania bez zezwolenia substancje wybuchowe, przyrządy wybuchowe, a także substancje chemiczne. Wszystko wskazuje na to, że mogły być one użyte do wyrobu materiałów wybuchowych i mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach.

Oprócz niego w rozprawie sądowej uczestniczyło trzech innych mężczyzn. Zostali skazani na kary od 2 lat bezwzględnego więzienia do 1 roku w zawieszeniu.

ycipk-434e8v

Zobacz także: Czy twój polityczny syn znalazł swój model prezydentury? Szydło: Andrzej ciągle szuka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Prawna"

ycipk-434e8v
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-434e8v

ycipk-434e8v
ycipk-434e8v