Trwa ładowanie...
d4a7mwm

Żory: afera w drogówce. Już ośmiu zatrzymanych policjantów

Gliwicka prokuratura poinformowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Usłyszeli zarzuty przyjmowania łapówek od kierowców. W całym śledztwie jest już ośmiu podejrzanych funkcjonariuszy żorskiej drogówki.
Share
Ośmiu policjantów usłyszało zarzuty korupcyjne
Ośmiu policjantów usłyszało zarzuty korupcyjneŹródło: WP.PL
d4a7mwm

Na polecenie gliwickiej prokuratury Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało w ubiegłym tygodniu sześciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Żorach. Funkcjonariusze, w zamian za łapówki w różnych kwotach, mieli przymykać oko na wykroczenia popełniane przez kierowców. Za odpowiednią kwotę kierowcy mogło ujść na sucho także przestępstwo, takie jak prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Łapówki miały być także przyjmowane za wystawianie mandatów za inne wykroczenia niż te, które faktycznie popełniali. Tydzień temu cała szóstka została aresztowana.

Z komunikatu opublikowanego w czwartek na stronie internetowej gliwickiej prokuratury okręgowej wynika, że w ostatnich dniach zatrzymano dwóch kolejnych policjantów z komendy w Żorach. Usłyszeli oni takie same zarzuty jak ich koledzy i tak jak oni zostali tymczasowo aresztowani.

Dwóch kolejnych policjantów udało się zatrzymać dzięki świadkom, którzy odpowiedzieli na apel śledczych i zgłosili się do prokuratury. Nie zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności karnej, mimo że przyznali się do wręczania łapówek policjantom.

d4a7mwm

Zatrzymanym funkcjonariuszom grozi do 10 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Prokuratorzy apelują, aby osoby mające istotne informacje w tej sprawie zgłaszali się do jej wydziału w Gliwicach. Kierowcy, którzy skorzystali na takim procederze mogą dzięki temu uniknąć kary.

d4a7mwm

Podziel się opinią

Share
d4a7mwm
d4a7mwm
Więcej tematów