Trwa ładowanie...

Zorganizują wakacje dla dzieci z Bogatyni

Ponad 300 dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni i powiatu zgorzeleckiego może spędzić ostatnie tygodnie wakacji w woj. śląskim. Z taką propozycją wystąpił śląski kurator oświaty Stanisław Faber w rozmowie z dolnośląskim kuratorem Beatą Pawłowicz.

Zorganizują wakacje dla dzieci z Bogatyni
d2e5rnz
d2e5rnz

- Mamy przygotowanych ponad 300 miejsc w kilku ośrodkach w powiatach: częstochowskim, kłobuckim i lublinieckim. Wszędzie tam mogą zostać wysłane dzieci z opiekunami - powiedziała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk.

Wietrzyk przypomniała, że kiedy w maju i czerwcu powódź dotknęła wiele miejscowości w woj. śląskim, wiele dzieci z regionu zostało wysłanych na wypoczynek na Warmię i Mazury.

Miejsca w ośrodkach to nie pierwsza oferta pomocy z woj. śląskiego, skierowana do poszkodowanych w ostatniej powodzi. Do powodzian z powiatu zgorzeleckiego i Bogatyni wysłano 60 ton żywności ze Śląskiego Banku Żywności oraz transport wody mineralnej.

d2e5rnz

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk zapewnił też, że powodzianie mogą liczyć na inne najpotrzebniejsze produkty, takie jak środki czystości i koce. Dodatkowo władzom zalanego powiatu może zostać przekazana lista śląskich firm inżynieryjnych, które sprawdziły się podczas odbudowy zniszczeń w infrastrukturze po powodzi, jaka dotknęła Górny Śląsk w maju i czerwcu.

Zobacz, jak pomóc mieszkańcom Bogatyni

d2e5rnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e5rnz
Więcej tematów