Trwa ładowanie...

ZOO w Warszawie: wielka zbiórka żołędzi i orzechów

ZOO w Warszawie rozpoczyna przygotowania do zimy. Jak co roku rusza wielka zbiórka żołędzi i orzechów.

Share
ZOO w Warszawie: wielka zbiórka żołędzi i orzechów
Źródło: iStock.com
d139epy

W tym roku wcześniej niż zawsze ruszyła zbiórka zapasów na zimę w warszawskim ogrodzie zoologicznym. "Żołędzie i orzechy obrodziły już teraz z uwagi na piękne słońce, które towarzyszy nam niemal przez całe lato" – mówi Anna Tadra z warszawskiego ZOO. Placówka zbiera orzechy włoskie, laskowe i żołędzie. Jesienne dary będą pokarmem dla niemal wszystkich zwierząt kopytnych – żubrów, bizonów, antylop, jeleni, a nawet żyraf.

Orzechy i żołędzie wielkim przysmakiem w warszawskim ZOO

Orzechy są przysmakiem papug i pawianów. Żołędzie to lekarstwo na problemy trawienne dla wielu zwierzaków.
Jak oszacowali pracownicy ZOO w Warszawie w tym roku potrzebna będzie tona żołędzi i tona orzechów. Część zbiorów trafi też do Ptasiego Azylu – miejsca przeznaczonego do leczenia i rehabilitacji skrzydlatych zwierząt.

d139epy

Bezpłatne wejściówki za orzechy i żołędzie!

Za dziesięć litrów żołędzi albo pięć litrów orzechów (włoskich lub laskowych) darczyńca otrzyma bezpłatną wejściówkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Mieszkańcy będą mogli wykorzystać bezpłatny bilet w każdy wybrany dzień do końca roku.

Zbiórka potrwa do 16 listopada 2018 roku. Organizatorzy zastrzegają jednak, że jeśli dary zostaną uzbierane szybciej zbiórka zostanie przerwana.

Żołędzie i orzechy przyjmowane są codziennie w godzinach otwarcia warszawskiego ZOO tuż przy wejściu od strony ulicy Ratuszowej oraz przy wejściu obok Mostu Gdańskiego.

d139epy

Podziel się opinią

Share
d139epy
d139epy
Więcej tematów