WP

Żona Silvio Berlusconiego wystąpiła o rozwód

Żona premiera Włoch Silvio Berlusconiego - Veronica Lario złożyła pozew o rozwód - ogłosił dziennik "La Repubblica". Kroplą, która przelała czarę miały być 18 urodziny pewnej dziewczyny z Neapolu, na których bawił się premier. - Nie mogę być z człowiekiem, który spotyka się z nieletnimi - powiedziała Lario, przypominając, że Berlusconi nie był na osiemnastych urodzinach żadnego z trojga ich dzieci. Agencja Ansa podała, że w niedzielę rano Silvio Berlusconi wraz ze swym bratem Paolo opuścił Rzym i udał się do Mediolanu, gdzie mieszka jego żona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona Silvio Berlusconiego wystąpiła o rozwód
(AFP)
WP

"La Repubblica" przytacza obszerne wypowiedzi żony szefa rządu, która miała stwierdzić między innymi: "spuszczam zasłonę nad moim życiem małżeńskim" i zapewniła, że chce rozwodu "bez rozgłosu" i "starcia". Wyjaśniając powody swej decyzji podkreśliła, że drogi jej i męża rozeszły się "w wymiarze uczuciowym i osobistym".

Decyzja ta została ujawniona zaledwie kilka dni po publikacji we Włoszech - gdy Berlusconi był w Warszawie - ostrego oświadczenia Veroniki Lario. Skrytykowała ona partię swego męża za plany wystawienia kandydatur młodych telewizyjnych gwiazdek i aktorek w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jednocześnie wyraziła oburzenie tym, że Berlusconi bawił się na 18. urodzinach marzącej o karierze telewizyjnej dziewczyny z Neapolu. Właśnie to wydarzenie, opisane w gazetach 28 kwietnia, miało według dziennika "La Repubblica" przesądzić o jej postanowieniu.

WP

Rzymski dziennik pisze, że Lario przyznała latem 2008 roku, iż od 10 lat rozważa możliwość separacji. Gazeta zauważa, że żona Berlusconiego i wybrana przez nią adwokat przystępując do procedury rozwodowej chciały uprzedzić ewentualny ruch Berlusconiego. Liczyły się bowiem z tym, że premier jest gotów zwołać konferencję prasową, by ogłosić, że to on, a nie ona, zdecydował o rozwodzie.

Silvio Berlusconi poznał Veronikę Lario, wówczas początkującą aktorkę, w 1980 roku. W następnych latach urodziło im się troje dzieci: Barbara (obecnie 24 lata), Eleonora (22 lata) i Luigi (20 lat). Ślub wzięli 15 grudnia 1990 roku.

Berlusconi ma także dwoje czterdziestoletnich dzieci z poprzedniego małżeństwa - Marinę i Piersilvio, kierujących obecnie jego telewizyjnym i finansowym imperium.

Sylwia Wysocka

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP