Trwa ładowanie...
d2db7p5

Żona Ryszarda Kalisza poniesie dodatkową karę. Jest reakcja Rady Adwokackiej

Dominika K., żona Ryszarda Kalisza może stracić uprawniania do wykonywania zawodu. Okręgowa Rada Adwokacka zapowiada wszczęcie postępowania dyscyplinarnego po tym, jak zatrzymano ją na stacji benzynowej w stanie upojenia alkoholowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona Ryszarda Kalisza będzie miała problem. Nie tylko z policją i prokuraturą, ale również w środowisku adwokatów.
Żona Ryszarda Kalisza będzie miała problem. Nie tylko z policją i prokuraturą, ale również w środowisku adwokatów. (East News, Fot: Piotr Molęcki)
d2db7p5

- Jazda samochodem po pijanemu jest przestępstwem umyślnym. Tego rodzaju zachowania traktujemy wyjątkowo surowo - mówi Wirtualnej Polsce Michał Fertak, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. - Karą może być zawieszenie w czynnościach zawodowych lub nawet wydalenie z zawodu - dodaje.

Jak dowiaduje się WP, rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej wszczyna właśnie postępowanie wyjaśniające w sprawie skandalicznego wybryku Dominiki K. Zgodnie z przepisami adwokaci podlegają dodatkowej odpowiedzialności dyscyplinarnej za czyny sprzeczne z prawem, zasadami etyki lub godnością zawodu. Ustawa o adwokaturze wymienia szereg kar, od nagany i grzywny, po kary zawieszenia w pracy na okres od 3 miesięcy do 5 lat, a w skrajnych przypadkach nawet skreślenie z listy adwokatów.

Zobacz także: Ryszard Kalisz o seksaferze Stefana Niesiołowskiego

Poczuł woń alkoholu, wezwał policję

W połowie lutego policja zatrzymała ją na jednej z warszawskich stacji benzynowych. Adwokatka przyjechała tam Land Roverem, a kiedy podeszła do kasy, pracownicy stacji wyczuli od niej zapach alkoholu. Wezwano policję, która zatrzymała Dominikę K. Alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu. Taką wersję wydarzeń podaje policja i prokuratura.

d2db7p5

Sprawę opisał "Super Express". Gazeta podkreśla, że w aucie, na tylnym siedzeniu, siedział 3,5-letni syn Dominiki K. Ponadto kobieta miała tłumaczyć policji, że nie czuła się pijana. Twierdzi, że alkohol piła dwa dni wcześniej. Sprawa trafiła do prokuratury.

Wiadomo już, że w obronę partnerki zaangażował się Ryszard Kalisz, znany adwokat i były polityk SLD. Będzie chciał udowodnić, że jego żona nie prowadziła pod wpływem alkoholu samochodu, a tylko w nim siedziała. Ciekawe, czy znajdą kierowcę, który to potwierdzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2db7p5

Podziel się opinią

Share

d2db7p5

d2db7p5
Więcej tematów