Trwa ładowanie...
depj1gi

Kłopoty żony Ryszarda Kalisza. "Jest linia obrony"

Ryszard Kalisz będzie chciał najpewniej udowodnić, że jego żona nie prowadziła pod wpływem alkoholu samochodu, a tylko w nim siedziała. Sprawa budzi coraz większe zainteresowanie, bo w aucie był też 3,5-letni syn pary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponieważ podczas interwencji policji w aucie siedział 3,5-letni syn pary adwokatów sprawa budzi wiele emocji
Ponieważ podczas interwencji policji w aucie siedział 3,5-letni syn pary adwokatów sprawa budzi wiele emocji (East News)
depj1gi

Ryszard Kalisz robi teraz wszystko, aby wybronić żonę, która usłyszała zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Odwiedził też klinikę terapii uzależnień - podaje "Fakt", powołując się na znajomych polityka lewicy. Gazeta zauważa, że w jedynym komentarzu na temat zdarzenia z połowy lutego w Warszawie, Kalisz podkreślał, że jego żona "siedziała za kierownicą", a nie prowadziła land rovera.

Taka linia obrony jest możliwa - bo jak wynika z ustaleń "Super Expressu" - adwokat Dominika K. została zatrzymana przez warszawską drogówkę po interwencji pracowników stacji paliw.

- Zataczała się i czuć było od niej alkohol - relacjonują w rozmowie z dziennikarzami. Według ustaleń gazety, podczas zatrzymania adwokat miała stwierdzić, że alkohol piła dwa dni wcześniej i nie czuje się pijana.

depj1gi

Na badanie alkomatem zgodziła się dopiero wtedy, kiedy na miejsce przyjechał Ryszard Kalisz, a wynik był jednoznaczny: 2,5 promila - zauważa z kolei "Fakt".

Możliwe dodatkowe kary

Ponieważ podczas interwencji policji w aucie siedział 3,5-letni syn pary adwokatów sprawa budzi wiele emocji. - Kobiecie grozi wysoka grzywna, kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej trzy lata - informował po postawieniu zarzutów Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokuratura przesłała też informacje o sprawie Okręgowej Radzie Adwokackiej. Dominice K. grożą więc dodatkowe kary dyscyplinarne, związane z zasadami etycznymi zawodu adwokata. Może to być nagana, upomnienie, kara pieniężna, ale także zawieszenie w czynnościach zawodowych czy wydalenie z adwokatury.

depj1gi

W ostatnich wyborach samorządowych żona byłego posła i ministra w rządzie SLD startowała z listy komitetu obywatelskiego. Nie zdobyła jednak mandatu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wałęsa tłumaczy się z kontrowersyjnego wpisu o "paniach z NBP"

depj1gi

Podziel się opinią

Share

depj1gi

depj1gi
Więcej tematów