Trwa ładowanie...

Żona londyńskiego zamachowca: jestem zasmucona i zszokowana

"Całkowicie potępiam to, co zrobił" - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez żonę Khalida Masooda, zamachowca z Londynu. Podczas ataku, który przeprowadził w środę, zginęło pięć osób.

Żona londyńskiego zamachowca: jestem zasmucona i zszokowanaŹródło: Reuters, fot: Stefan Wermuth
d3octyx
d3octyx

Rohey Hydara w oświadczeniu przekazanym przez londyńską policję stwierdziła, że jest "zasmucona i zszokowana" tym, co zrobił jej mąż. Kobieta zdecydowanie potępiła atak i przekazała kondolencje jego ofiarom.

Żona Masooda poprosiła również o uszanowanie prywatności jej rodziny, "zwłaszcza w tym trudnym czasie".

"Wylałam wiele łez"

Wcześniej podobne słowa padły ze strony matki zamachowca. - Od momentu, w którym dowiedziałam się, za co odpowiada mój syn, wylałam wiele łez za ludźmi, którzy byli ofiarami tego straszliwego incydentu - powiedziała Janet Ajao w rozmowie z brytyjskimi dziennikarzami.

d3octyx

Kobieta, która mieszka w Walii, podkreśliła, że nie podziela poglądów swojego syna i potępia to, co zrobił. . - Chciałabym, aby to całkowicie jasne, że nie toleruję jego działania ani nie wspierałam go w jego przekonaniach, które doprowadziły do zbrodni - dodała.

Był już skazywany

22 marca po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa.

Policja podawała, że napastnik urodził się w 1964 roku w hrabstwie Kent jako Adrian Russell Ajao. Według brytyjskich mediów po przejściu na islam mieszkał w Arabii Saudyjskiej w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Do czerwca ub. roku Khalid Masood mieszkał w Birmingham z żoną i dziećmi. Świadkowie opisywali go jako bardzo religijnego mężczyznę.

Kilkakrotnie był skazywany za napaści, w tym za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za posiadanie broni i wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu. Po raz ostatni skazano go w 2003 roku.

Źródło: Press Association, WP

d3octyx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3octyx
Więcej tematów