Trwa ładowanie...

Żona dziennikarza TVP Info w państwowej spółce. Lucyna Klein-Klarenbach dyrektor biura zarządu

Żona Adriana Klarenbacha została zatrudniona w jednej z państwowych spółek. Jak dowiedziały się media, Lucyna Klein-Klarenbach pracuje jako dyrektor biura zarządu w PKP. - Moja żona pracuje sama na siebie i swoje nazwisko - zapewnia dziennikarz TVP Info.

Żona dziennikarza TVP Info w państwowej spółce. Lucyna Klein-Klarenbach dyrektor biura zarząduŹródło: PAP
d8kmtmk
d8kmtmk

Nazwisko żony Klarenbacha wypłynęło w zeszłym tygodniu, gdy opublikowano listę 67 kandydatów do rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych. Organ zajmuje się m.in. opiniowaniem osób, które mogą pełnić stanowiska w zarządach firm państwowych.

Lucyna Klein-Klarenbach w PKP

Informacje o stanowisku pełnionym przez Lucynę Klein-Klarenbach jako pierwszy opublikował portal Onet.pl. Medialne doniesienia potwierdził rzecznik PKP. - Dane dotyczące daty zatrudnienia pracownika stanowią przedmiot umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem i nie są podawane do publicznej wiadomości - przekazał Michał Stilger.

W sprawie posady żony głos zabrał także dziennikarz Adrian Klarenbach. - Moja żona jest moją żoną, to fakt od 1997 roku. Ale moja żona jest sobą poza domem. Pracuje sama na siebie i swoje nazwisko - napisał na Twitterze Klarenbach.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Lucyna Klein-Klarenbach w PKP. Żony broni Adrian Klarenbach

W dyskusji z jednym z internautów Adrian Klarenbach tłumaczył, że jego żona jest zatrudniona w PKP od dłuższego czasu. - Została dyrektorem chyba "z rok temu". Trochę spóźnione więc, te gratulacje - podkreślił dziennikarz.

d8kmtmk

Lucyna Klein-Klarenbach również weszła w dyskusję z internautami. Jak stwierdziła, "w tym konkretnym przypadku" mąż jest jej kulą u nogi.

Klein-Klarenbach, przed objęciem stanowiska dyrektor biura zarządu, była już pośrednio związana z PKP. Zatrudniona była jako ekspert ds. komunikacji w należącej do PKP spółce XCity Investment.

W 2018 roku w wyborach samorządowych startowała z list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Dzielnicy w warszawskim Wawrze. Nie uzyskała mandatu. Swój głos oddało na nią jedynie 313 osób, co dało 3,57 proc. w skali okręgu wyborczego.

Źródło: "Wirtualne Media"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d8kmtmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8kmtmk
Więcej tematów