Trwa ładowanie...

Żona agenta Tomka trafi do więzienia? Prokuratura stawia zarzuty

Katarzyna K., prywatnie żona byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, usłyszała w sumie 12 zarzutów. Według prokuratury kobieta miała kierować zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą miliony z państwowych dotacji. Ucierpieć na tym miały starsze osoby.
Share
Żona byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka (na zdjęciu) usłyszała 12 zarzutów
Żona byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka (na zdjęciu) usłyszała 12 zarzutów Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d27h91w

Śledztwo prowadzone jest pod kątem nadużyć finansowych związanych z prowadzeniem domów opieki dla seniorów na terenie Warmii i Mazur. Ośrodki otrzymywały wysokie dotacje od państwa. Część z nich miała zostać przywłaszczona - twierdzą śledczy.

Wśród 12 zarzutów postawionych Katarzynie K., oprócz kierowania grupą przestępczą, znalazły się m.in. przywłaszczenie blisko 33 mln złotych, oszustwa przy dotacjach w kwocie 71 mln złotych, czy też podrabianiu dokumentów.

- Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1,010 mln zł, oddania pod dozór policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu - mówił "Gazecie Wyborczej" Paweł Sawoń, rzecznik prasowy prokuratury w Białymstoku.

d27h91w

Zobacz także: 70. urodziny prezesa PiS. Leszek Miller składa wymowne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu

Podejrzana działalność stowarzyszenia?

"Gazeta Wyborcza" opisuje działalność stowarzyszenia "Helper". Od 2010 roku stowarzyszenie otworzyło kilka ośrodków społecznych dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, chorobą Alzheimera. Szefową przez lata była żona dawnego agenta CBA Tomasza Kaczmarka. Potem stery przejął były poseł PiS, jednak niedawno zrezygnował z tej funkcji.

d27h91w

Jak dodaje dziennik, działalność była dotowana z budżetu państwa. Stowarzyszenie "Helper" miało się wyspecjalizować w uzyskiwaniu dotacji, które przyznaje samorząd. Za te pieniądze przystosowano m.in. domy pomocy na terenie dawnych koszar wojskowych w Olsztynie. Podobne inwestycje prowadzono w gminach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

"Wyborcza" spytała białostockich śledczych czy Tomasz Kaczmarek może spodziewać się zarzutów. - Na obecnym etapie śledztwa wobec niego nie sformułowano zarzutów - stwierdził prokurator Paweł Sawoń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

d27h91w

Podziel się opinią

Share
d27h91w
d27h91w
Więcej tematów