Trwa ładowanie...
d40uv5z
Defence24

Żołnierze wyklęci odzyskają tożsamość

1 marca, w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poznamy kolejne nazwiska bojowników, którzy zostali pochowani w bezimiennych grobach - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d40uv5z

Uroczyste wręczenie rodzinom poległych not identyfikacyjnych odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. - Jestem przekonany, że w uroczystości tej weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski - mówi nam prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP.

Wezmą w niej również udział m.in. rodziny pomordowanych żołnierzy, przedstawiciele IPN, a także naukowcy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy zajmują się badaniami genetycznymi ofiar.

Wcześniej odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zostaną też złożone kwiaty i wieńce w miejscach kaźni żołnierzy, m.in. w kwaterze Ł. warszawskiego Cmentarza Powązkowskiego, pod tablicą pamiątkową przy więzieniu na ul. Rakowieckiej.

Z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w całym kraju odbędą się wystawy, koncerty, spotkania historyczne i gry edukacyjne. Ponad 20 tys. osób weźmie udział w biegach "Tropem Wilczym", które zostaną zorganizowane w 71 miejscowościach (m.in. w Warszawie, Kielcach, Szczecinie, Poznaniu).

d40uv5z

Podziel się opinią

Share
d40uv5z
d40uv5z
Więcej tematów