Trwa ładowanie...
d2r3uh0

Żołnierze pobili policjantów i strażnika. Jest wyrok

Żołnierze, którzy pobili, grozili i znieważyli policjantów i strażnika miejskiego w Giżycku, usłyszeli wyrok. Trzej oficerowie muszą zapłacić karę grzywny i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych. Tuż po incydencie wszyscy zostali przeniesieni do rezerwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze pobili policjantów i strażnika. Jest wyrok
Żołnierze pobili policjantów i strażnika. Jest wyrok (Fotolia)
d2r3uh0

Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok sprawie sprzed trzech lat. W trakcie poniedziałkowej rozprawy nie uwzględniono apelacji oskarżonych i podtrzymano wyrok z lipca. Trzej żołnierze mają zapłacić karę grzywny w wysokości 7-10 tys zł.

Sąd zmniejszył za to o połowę kwotę zadośćuczynienia, którą winni mają wypłacić poszkodowanym - informuje rmf24.pl. W awanturze z 2016 trzej oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej znieważyli, uderzyli i grozili trojgu funkcjonariuszy policji i strażnikowi miejskiemu. By ich obezwładnić, trzeba było użyć gazu.

Żołnierze pobili policjantów i strażnika. Jest wyrok

Mundurowi zostali wezwani przez obsługę hotelowej restauracji, w której bawili się żołnierze. Stało się to po tym, gdy kelner zwrócił uwagę na ich zachowanie, które przeszkadza pozostałym klientom, jeden z oficerów miał go uderzyć. Po przewiezieniu do aresztu przebadano ich alkomatem - mieli od 1,2 do 2 promili.

d2r3uh0

Zobacz też: Złapani na gorącym uczynku. Policjanci złapali się za głowy

Zaraz po incydencie Piotr B., Robert J. i Arkadiusz K. ostali przeniesieni do rezerwy. Radio Olsztyn przypomina, że Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapowiadało usunięcie ich ze służby.

Czytaj też: Giżycko. Wyrok ws. awantury w hotelu, są kary dla oficerów
Węgorzewo: czterech żołnierzy zatrzymanych. Mieli środki odurzające

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r3uh0

Podziel się opinią

Share
d2r3uh0
d2r3uh0
Więcej tematów