Trwa ładowanie...
01-09-2015 17:34

Żołnierze nie pomogą rozminowywać "złotego pociągu". Nie ma zgody resortu

Na razie nie ma zgody resortu obrony na udział wojska w rozminowaniu "złotego pociągu" - podaje RMF FM. Żołnierze nie będą też brali udziału w zabezpieczaniu terenu, na którym rzekomo znajduje się to budzące emocje znalezisko. W grę wchodzi na razie tylko rekonesans z udziałem mundurowych.

Żołnierze nie pomogą rozminowywać "złotego pociągu". Nie ma zgody resortuŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d3sexlw
d3sexlw

Stanowisko w sprawie zabezpieczania terenu jest ostateczne. Wojskowi tłumaczą, że od tego są inne służby. Natomiast kwestia rozminowania pociągu, jeśli zostanie on odnaleziony, będzie zależeć od rekonesansu. To wtedy żołnierze ocenią, czy są możliwości ich dalszego udziału w akcji. Kolejne decyzje będą oczywiście wymagać rozkazów szefostwa armii i zgody ministra.

Wojskowi twierdzą, że "złoty pociąg" będzie można wydobyć na powierzchnię najwcześniej na wiosnę. Potrzebne są czasochłonne specjalistyczne szkolenia ekip, które miałyby brać w tym udział. Chodzi między innymi o groźbę zalania czy występowanie trudnych do wykrycia tak zwanych szklanych min czy innych wybuchowych pułapek. Kolejna problematyczna kwestia to uzbrojenie pociągu.

Jeżeli pociąg się odnajdzie i dojdzie do wydobycia go, to będzie to ogromna operacja. Z szacunków ekspertów wynika, że do przerzucenia mogą być setki tysięcy metrów sześciennych ziemi

d3sexlw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sexlw
Więcej tematów