Trwa ładowanie...
d3e55k9

Zofiówka. Akcja ratunkowa trwa. Pomogą nurkowie

Ekipa ratunkowa zmierzająca do trzech górników uwięzionych w kopalni "Zofiówka" natrafiła na wodę. Trwają prace związane z odpompowywaniem jej, do akcji włączają się nurkowie. Ma też powstać otwór technologiczny, przez który będzie można przekazać wodę, pożywienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W akcji ratunkowej wzięło udział już ponad 1000 osób
W akcji ratunkowej wzięło udział już ponad 1000 osób (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3e55k9

Ratownicy cały czas drążą otwory wentylacyjne, które mają zmniejszyć stężenie metanu i wpuścić "na przodek" powietrze. Jak mówił na konferencji prezes JSW Daniel Ozon, do tej pory w akcji na dole brało udział 650 osób, a wraz z osobami koordynującymi ją na powierzchni - ponad 1000. - Ta praca wciąż toczona jest w ekstremalnych warunkach - dodawał.

Istnieje kilka scenariuszy dalszych działań poszukiwawczych. Podstawowy zakłada odpompowanie wody, na którą natrafili ratownicy, do pracy zostali zaangażowani nurkowie. Ich sprzęt jest właśnie transportowany na dół. Ozon zapowiedział też wydrążenie otworu technologicznego - przez niego będzie mogła przedostać się kamera, woda czy żywność.

d3e55k9

Prace skupiają się w rejonie, w którym we wtorek odebrano sygnały z lamp górniczych. - Liczymy na to, że górnicy znajdują się w bezpiecznym miejscu - powiedział Ozon.

Jeśli nie będzie przełomu - kolejne informacje o przebiegu akcji ratunkowej mają być podane ok. godz. 18.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: jak działa aparat, którego używają ratownicy

d3e55k9

Podziel się opinią

Share
d3e55k9
d3e55k9
Więcej tematów