Trwa ładowanie...
dkjlzu8

Znowu wraca sprawa zabójstwa Iwony Cygan. Kolejny ruch prokuratury

Iwona Cygan została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku, podejrzanych zatrzymano jednak dopiero w grudniu 2016 roku. I to też nie był koniec sprawy. Teraz, na polecenie prokuratury, nurkowie rozpoczynają przeszukiwanie dna Wisły w powiecie dąbrowskim w Małopolsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akt oskarżenia ws. zabójstwa Iwony Cygan dotyczy 17 osób
Akt oskarżenia ws. zabójstwa Iwony Cygan dotyczy 17 osób (PAP/EPA)
dkjlzu8

Po co przeszukiwać rzekę, skoro znaleziono zwłoki? Po prawie 20 latach nurkowie szukają szczątków łodzi.

O sprawie donosi portal rmf24.pl. Jak twierdzi prokuratura, jeden ze świadków który miał wiedzieć, kto zabił Iwonę Cygan, nie popełnił w 1999 roku samobójstwa, a został zabity. Został odurzony alkoholem, a następnie łodzią motorową wywieziony na środek Wisły i wyrzucony za burtę. Sprawcy po wszystkim mieli też spalić motorówkę.

Końca sprawy nie widać

Przypomnijmy, że sprawa zabójstwa Ewy Cygan sięga 1998 roku. Jej ciało przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej zobaczył przypadkowy świadek. Sekcja zwłok dziewczyny wykazała, że została uduszona, mimo sprawcy upozorowali napaść seksualną.

dkjlzu8

Śledztwo zostało jednak umorzone, nie udało się bowiem wykryć sprawcy. Aż do grudnia 2016 roku, kiedy zatrzymano podejrzanych.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał Paweł K., a jego ojciec - Józef K. - zarzut współsprawstwa w popełnieniu zabójstwa. Z kolei Renata G.D. - koleżanka zamordowanej Iwony Cygan usłyszała zarzut popełnienia czterech przestępstw składania fałszywych zeznań. To nie koniec. W sprawę zamieszanych jest bowiem aż 17 osób.

Zobacz także: Tomasz Komenda o uniewinnieniu. "Będziemy żądać 10 mln zł odszkodowania

14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji usłyszało prokuratorskie zarzuty dotyczące nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwa, czyli utrudniania postępowania karnego.

Pierwszy termin rozprawy w sprawie zabójstwa Iwony Cygan wyznaczono na 6 czerwca, a kolejne 16 terminów - do września bieżącego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rmf24.pl

dkjlzu8

Podziel się opinią

Share
dkjlzu8
dkjlzu8
Więcej tematów