Trwa ładowanie...
d295jry

Koniec śledztwa ws. Iwony Cygan. Oskarżono 17 osób, w tym policjantów

Wiele wskazuje na to, że sprawa zabójstwa Iwony Cygan może zostać rozwiązana. Do Sądu Okręgowego w Tarnowie wniesiono właśnie akt oskarżenia przeciwko 17 osobom. Wśród nich jest 13 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji, którzy mieli robić wszystko, by mylić tropy i nie dopuścić do wyjaśnienia tragedii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł K. został oskarżony o zabójstwo Iwony Cygan
Paweł K. został oskarżony o zabójstwo Iwony Cygan (East News, Fot: Wojciech Matusik)
d295jry

Na ławie oskarżonych za zabójstwo Iwony Cygan zasiądą Paweł K. i jego ojciec Józef K. Zdaniem śledczych Paweł dopuścił się zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a jego ojciec mu w tym pomógł.

Za swój udział w sprawie odpowie także koleżanka Iwony, Renata G.-D., która miała składać fałszywe zeznania. 13 byłych i obecnych policjantów oskarżono o utrudnianie śledztwa i przyjmowanie łapówek.

17-latka ze Szczucina została zamordowana 13 sierpnia 1998 r. przez uduszenie. Jej ciało następnego dnia znalazł przypadkowy przechodzień. W kolejnych latach osoby, które mogły przyczynić się do rozwiązania sprawy, ginęły. Bezpośrednio po tragedii nie ustalono sprawcy, a kolejne śledztwa w tej sprawie umarzano.

d295jry

Wstrząsające nagranie. Brutalne pobicie nastolatki w Bydgoszczy

Po latach wrócili do niej prokuratorzy krakowskiego wydziału Prokuratury Krajowej wraz z policjantami z tzw. Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Efektem ich pracy jest sformułowanie aktu oskarżenia wobec 17 osób.

Źródło: dziennikpolski24.pl

d295jry

Podziel się opinią

Share

d295jry

d295jry
Więcej tematów