Trwa ładowanie...
d2oiqff

Zniszczono polskie groby na Ukrainie. Cmentarz był świeżo odnowiony

Na cmentarzu wojskowym w Kołomyi na Ukrainie nieznani sprawcy zdewastowali krzyże na grobach Polaków. Lokalni mieszkańcy są oburzeni i mówią o prowokacji. Pojawiły się jednak głosy, że krzyże są ustawione przez Polaków "nielegalnie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczonych zostało 95 polskich grobów
Zniszczonych zostało 95 polskich grobów (Facebook.com)
d2oiqff

Na Wojskowym cmentarzu w Kołomyi wandale powyrywali i poprzewracali krzyże. Groby należały do polskich jeńców z okresu wojny z Ukrainą w 1918 r. W lipcu grupa wolontariuszy z Polski pojechała na Ukrainę, gdzie wzięła udział w akcji porządkowania i ratowania cmentarza. Wkopano ok. 40 krzyży. Dwa tygodnie temu ustawiono kolejnych 200 krzyży. Zostały one także poświęcone - podaje portal kresy.pl powołując się na ukraińskie media.

95 z nich zostało zdewastowanych - informuje PAP. Lokalni mieszkańcy są oburzeni działalnością nieznanych sprawców i podejrzewają, że to może być prowokacja. Pojawiły się również głosy, że krzyże były ustawione przez Polaków "nielegalnie". Tamtejsza policja prowadzi już śledztwo w sprawie. Cześć krzyży została już ponownie odnowiona. Remont został przeprowadzony w związku z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

d2oiqff

*Zobacz także: Dzięki bohaterskiej postawie Polaków, Ci ludzie dziś żyją *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oiqff

Podziel się opinią

Share

d2oiqff

d2oiqff
Więcej tematów