Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Zniszczono polskie groby na Ukrainie. Cmentarz był świeżo odnowiony

Na cmentarzu wojskowym w Kołomyi na Ukrainie nieznani sprawcy zdewastowali krzyże na grobach Polaków. Lokalni mieszkańcy są oburzeni i mówią o prowokacji. Pojawiły się jednak głosy, że krzyże są ustawione przez Polaków "nielegalnie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczonych zostało 95 polskich grobów
Zniszczonych zostało 95 polskich grobów (Facebook.com)
ycipk-41y0kp

Na Wojskowym cmentarzu w Kołomyi wandale powyrywali i poprzewracali krzyże. Groby należały do polskich jeńców z okresu wojny z Ukrainą w 1918 r. W lipcu grupa wolontariuszy z Polski pojechała na Ukrainę, gdzie wzięła udział w akcji porządkowania i ratowania cmentarza. Wkopano ok. 40 krzyży. Dwa tygodnie temu ustawiono kolejnych 200 krzyży. Zostały one także poświęcone - podaje portal kresy.pl powołując się na ukraińskie media.

ycipk-41y0kp

95 z nich zostało zdewastowanych - informuje PAP. Lokalni mieszkańcy są oburzeni działalnością nieznanych sprawców i podejrzewają, że to może być prowokacja. Pojawiły się również głosy, że krzyże były ustawione przez Polaków "nielegalnie". Tamtejsza policja prowadzi już śledztwo w sprawie. Cześć krzyży została już ponownie odnowiona. Remont został przeprowadzony w związku z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

*Zobacz także: Dzięki bohaterskiej postawie Polaków, Ci ludzie dziś żyją *

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów