Trwa ładowanie...
d4hr7a1

Znęcał się nad kilkudziesięcioma zwierzętami hodowlanymi. Dostał 2,5 roku więzienia

Sąd Rejonowy w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) wydał wyrok w prawie mężczyzny, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał swoimi zwierzętami. W 2013 r. odebrano mu 33 konie, 7 krów i 3 psy, wszystkie na skraju śmierci głodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd za znęcanie nad zwierzętami skazał Stefana D. na 2,5 roku więzienia. Mężczyzna zapowiada apelację
Sąd za znęcanie nad zwierzętami skazał Stefana D. na 2,5 roku więzienia. Mężczyzna zapowiada apelację (iStock.com, Fot: germi_p)
d4hr7a1

Stefan D. został uznany winnym okrutnego traktowania zwierząt w gospodarstwie rolnym w Cielętniku w latach 2010-2013. Mężczyzna podczas hodowli zwierząt kierował się maksymalnym zyskiem, tnąc koszty - informuje portal tvn24.pl.

Sąd skazał go na dwa i pół roku więzienia. Dodatkowo zabronił mu posiadania zwierząt przez 10 lat i nakazał wpłatę 10 tys. zł na lokalne schronisko. Wyrok jest nieprawomocny, Stefan D. zapowiedział już apelację.

Zobacz także: Ceny niższe niż w barze mlecznym. Takie rzeczy tylko w Sejmie

- Mamy nadzieję, że będzie to nauczka i przestroga dla innych - mówi Monika Hyńko z inspektoratu OTOZ Animals. Miejsce było nazywane "farmą grozy" i "kolonią karną". Zwierzęta były przetrzymywane w stanie "rażącego niechlujstwa" i bez dostępu do wody i pokarmu. Brodziły w warstwie własnych odchodów, nie były leczone i miały otwarte rany.

d4hr7a1

Podziel się opinią

Share

d4hr7a1

d4hr7a1
Więcej tematów