Trwa ładowanie...

Znęcał się nad kilkudziesięcioma zwierzętami hodowlanymi. Dostał 2,5 roku więzienia

Sąd Rejonowy w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) wydał wyrok w prawie mężczyzny, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał swoimi zwierzętami. W 2013 r. odebrano mu 33 konie, 7 krów i 3 psy, wszystkie na skraju śmierci głodowej.

Share
Znęcał się nad kilkudziesięcioma zwierzętami hodowlanymi. Dostał 2,5 roku więzienia
Źródło: iStock.com, Fot: germi_p
d30c5fb

Stefan D. został uznany winnym okrutnego traktowania zwierząt w gospodarstwie rolnym w Cielętniku w latach 2010-2013. Mężczyzna podczas hodowli zwierząt kierował się maksymalnym zyskiem, tnąc koszty - informuje portal tvn24.pl.

Sąd skazał go na dwa i pół roku więzienia. Dodatkowo zabronił mu posiadania zwierząt przez 10 lat i nakazał wpłatę 10 tys. zł na lokalne schronisko. Wyrok jest nieprawomocny, Stefan D. zapowiedział już apelację.

Zobacz także: Ceny niższe niż w barze mlecznym. Takie rzeczy tylko w Sejmie

- Mamy nadzieję, że będzie to nauczka i przestroga dla innych - mówi Monika Hyńko z inspektoratu OTOZ Animals. Miejsce było nazywane "farmą grozy" i "kolonią karną". Zwierzęta były przetrzymywane w stanie "rażącego niechlujstwa" i bez dostępu do wody i pokarmu. Brodziły w warstwie własnych odchodów, nie były leczone i miały otwarte rany.

d30c5fb

Podziel się opinią

Share
d30c5fb
d30c5fb
Więcej tematów