Trwa ładowanie...

Znany lekarz punktuje premiera. List otwarty ws. wariantu Delta

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że w świetle pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wariantu Delta. Na doniesienia premiera krytycznie zareagował lekarz Bartosz Fiałek.

Share
Znany lekarz punktuje premiera. List otwarty ws. wariantu Delta
Znany lekarz punktuje premiera. List otwarty ws. wariantu DeltaŹródło: East News
d3il35q

O pracach specjalnego zespołu do spraw wariantu Delta premier poinformował na Facebooku. "Niestety, kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany. Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki" - czytamy we wpisie. "Dziś w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie specjalnego zespołu ds. wirusa Delta. Monitorujemy sytuację i będziemy reagować adekwatnie do rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie" - dodał.

List otwarty Lekarza. "Proszę zaglądać na moją stronę"

Na wpis Morawieckiego zareagował Bartosz Fiałek, lekarz który prowadzi na Facebooku profil, na którym informuje o najnowszych doniesieniach na temat COVID-19 ze świata. "O wariancie DELTA (wcześniej B.1.617.2, po raz pierwszy wykrytym w Indiach) informowałem opinię publiczną już przed ok. dwoma miesiącami" - napisał.

Fiałek podkreślił, że publikował również poszerzoną analizę rozwoju sytuacji związanej z wariantem Delta i szczególną uwagę zwracał w niej na "poziom transmisji, wpływ na hospitalizację, śmiertelność oraz wrażliwość na dostępne na rynku szczepionki przeciw COVID-19".

Nowa odmiana koronawirusa. Prof. Flisiak tłumaczy i uspokaja

Lekarz zaznaczył również, że już w styczniu pisał, że wariant Alfa koronawirusa (zwany wcześniej brytyjskim) może stanowić potężne zagrożenie dla Polski. "Niestety nie usłyszeliście Państwo mojego głosu, a wariant ALFA koronawirusa SARS-2 skrzętnie to wykorzystał, doprowadzając do najbardziej śmiertelnej dotychczas fali COVID-19 w Polsce" - czytamy.

d3il35q

"Naprawdę, Panie Premierze, nie ma czym się chwalić, że >>już teraz zabieracie się do działania<<, wszak wpis publikuje Pan 29 czerwca 2021 roku, czyli po ponad 2 miesiącach funkcjonowania wariantu DELTA w środowisku oraz mediach" - dodał na zakończenie Bartosz Fiałek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3il35q

Podziel się opinią

Share
d3il35q
d3il35q
Więcej tematów