Trwa ładowanie...

Znana przyczyna śmierci lekarza. To nie było przepracowanie

Pod koniec sierpnia zmarł jeden z lekarzy pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Media podawały, że do zgonu mogło doprowadzić przepracowanie, bo ze względu na braki kadrowe w placówce anestezjolog brał dodatkowe dyżury. Nowe ustalenia w sprawie przedstawiła prokuratura.

Share
Znana przyczyna śmierci lekarza. To nie było przepracowanie
Znana przyczyna śmierci lekarza. To nie było przepracowanie Źródło: Google Maps
dpiq4ig

Urząd Marszałkowski, który odpowiada za szpital w Wałbrzychu, podawał, że w tygodniu poprzedzającym śmierć 39-latek przepracował 57 godzin. Inne dane podawał lokalny "Dziennik Wałbrzych", z którego ustaleń wynikało, że zmarły lekarz od 16 do 22 sierpnia przepracował aż 96 godzin. Po części spowodowane było to brakami kadrowymi w wałbrzyskiej lecznicy.

Znana przyczyna śmierci lekarza. To nie było przepracowanie

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu, która dysponuje już wynikami sekcji zwłok zmarłego anestezjologa.

- Wyniki sekcji zwłok oraz badań dodatkowych, które zleciła prokuratura w toku tego postępowania, wskazują, że przyczyną nagłej i gwałtownej śmierci lekarza było uduszenie gwałtowne, spowodowane zatkaniem dróg oddechowych treścią pokarmową - mówi prokurator Marcin Witkowski, cytowany przez walbrzych24.com.

Nocny atak migrantów na granicę. Straż i wojsko publikują najnowsze nagrania

Anestezjolog w momencie śmierci znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile tej substancji we krwi i ponad 2,5 promila w moczu. - Jednocześnie nie ustalono w jego organizmie innych substancji - dodaje prokurator Witkowski.

dpiq4ig

Jako że zgon lekarza miał charakter naturalny, to śledczy nie będą podejmować dalszych czynności w sprawie. Nie ma bowiem podstaw do uznania, by do śmierci anestezjologa przyczyniły się osoby trzecie.

Prokuratura ustaliła też, że lekarz w tygodniu poprzedzającym śmierć pełnił dyżury dobrowolnie i nie można mówić o przepracowaniu, zwłaszcza w kontekście przyczyny zgonu.

źródło: walbrzych24.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dpiq4ig

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpiq4ig
dpiq4ig
Więcej tematów