Trwa ładowanie...

Znana dziennikarka oburzyła nie tylko Internautów

Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Krzysztofem Rutkowskim w TVN24 oburzyła widzów i internautów. Sprawą zajęła się także Rada Etyki Mediów. - Nadmiar emocji doprowadził do osłabienia poziomu profesjonalizmu Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w czasie rozmowy z Krzysztofem Rutkowskim - oceniła w komunikacie REM.

Share
Znana dziennikarka oburzyła nie tylko InternautówŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1cfv1k

Czytaj także: <a href="http://wiadomosci.wp.pl/internauci-o-rutkowskim-ogromny-szacunek-dla-detektywa-6031655341659265a">"Rutkowski powalił ich na kolana - teraz się mszczą"</a>

Przeczytaj relację rozmowy Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Rutkowskim i Sokołowskim.

- Dostaliśmy kilkadziesiąt skarg w tej sprawie - mówił wcześniej przewodniczący Rady Etyki Mediów Ryszard Bańkowicz.

"Natłok sprzecznych, bulwersujących informacji o tragedii w Sosnowcu wymaga od dziennikarzy zajmujących się tym tematem szczególnej rozwagi i powściągania własnych emocji. Zdaniem REM, właśnie nadmiar emocji, którym dziennikarka dała upust ponad akceptowalną przez tych telewidzów miarę i standardy profesjonalizmu w dziennikarstwie, pozbawił program obiektywizmu, szczególnie w stosunku do jednego z zaproszonych gości. Jest to sprzeczne z pierwszą zasadą Karty Etycznej Mediów" - napisał na stronach Rady Etyki Mediów, Ryszard Bańkowicz.

d1cfv1k

"Naruszona została też zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy, określająca podstawowe prawa czytelników, widzów, słuchaczy - jako nadrzędne wobec motywacji dziennikarza lub interesów redakcji, wydawców, producentów i nadawców" - czytamy w komunikacie.

REM zwraca też uwagę, że wielu autorów skarg domagało się odsunięcie Kolendy-Zaleskiej od pracy w telewizji. "kompetencje REM ograniczają się do wytknięcia złamania zasad etyki dziennikarskiej, gdy do niego dochodzi" - wyjaśnia Bańkowicz.

d1cfv1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfv1k
d1cfv1k
Więcej tematów