Trwa ładowanie...

Znamy program festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Pokazy także we Wrocławiu

Dwie animacje i sześć filmów aktorskich zmierzy się w konkursie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, którego druga edycja odbędzie się od 26 września do 4 października. Wszystkie produkcje konkursowe zobaczą widzowie w 17 festiwalowych miastach m.in. Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. W ogólnopolskim głosowaniu publiczność wybierze swojego faworyta. Nagrody przyznają także dwa niezależne jury: dziennikarzy i filmowców.

Share
Znamy program festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Pokazy także we Wrocławiu
Źródło: Materiały prasowe / Kadr z filmu "Mamo, kocham cię"
d2yi1nv

Kino Dzieci jeden z najważniejszych w Polsce festiwali filmowych tworzonych dla małych widzów. Jego poziom artystyczny gwarantuje organizator - Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Znakomicie zapowiada się konkurs główny. O nagrody Kwiatu Paproci ubiegać będą się najnowsze i najlepsze produkcje pełnometrażowe z całego świata. Wszystkie powstały w ciągu ostatnich dwóch lat, wiele z nich to ekranizacje bestsellerowych książek. W większości opowiadają o współczesnych dzieciach i stojącymi przed nimi wyzwaniach. To obrazy mądre, pełne emocji, dopracowane pod względem wizualnym, ze Skandynawii, Holandii, Brazylii i Łotwy.

Wśród nich opowiedziana bez jednego słowa animacja "Chłopiec i świat" - uznana przez jury festiwalu w Ottawie, za najpiękniejszy obraz jakikolwiek widzieli. W sekcji konkursowej znalazło się także niesamowite "Życie według Nino" przejmująca, wzruszająca opowieść o radzeniu sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Scenariusz tej holenderskiej produkcji napisała Polka Urszula Antoniak, która nazwała ten film okrutną bajką pozwalającą oswajać strach.

Kino Dzieci to okazja oglądania niezwykłych filmów, których brakuje na co dzień w polskich kinach. Pełen program festiwalu od dziś na stronie www.kinodzieci.pl.

d2yi1nv

Podziel się opinią

Share
d2yi1nv
d2yi1nv
Więcej tematów