Trwa ładowanie...
d1k1ta3

Znamienne słowa w katolicko-narodowym dzienniku. Nowa partia dla "rozczarowanych polityką PiS"

To nie "partia Rydzyka" - zapewnia od samego początku założyciel nowego ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi. Do tej pory Mirosław Piotrowski unikał też zestawiania PiS-u i swojej partii jako konkurencji. Artykuł w "Naszym Dzienniku" sugeruje jednak, że prawda jest nieco inna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Założycielem nowej partii Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi jest Mirosław Piotrowski
Założycielem nowej partii Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi jest Mirosław Piotrowski (East News)
d1k1ta3

Partia o nazwie Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi została w środę zarejestrowana Jak twierdzi jej założyciel Mirosław Piotrowski, "nowe ugrupowanie odwołuje się do chrześcijańskich fundamentów Europy, na których chce opierać jego integrację". Odniósł się też do działań partii rządzącej.

"Profesor Piotrowski w rozmowie z 'Naszym Dziennikiem' zapewnia, że właśnie jego partia może stać się ośrodkiem zjednoczenia inicjatyw na prawicy, które są rozczarowane polityką Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy w weekendowym wydaniu katolicko-narodowego dziennika. A w sobotę w rozmowie z Wirtualną Polską polityk zaznaczał, że jego ruch nie jest wymierzony przeciwko partii Prawo i Sprawiedliwość.

Kto znajdzie się na listach nowej, prawicowej partii do Parlamentu Europejskiego? Tego Piotrowski nie chce zdradzać, ale zapewnia, że prowadzone są rozmowy z "wieloma osobami, środowiskami i ugrupowaniami".

d1k1ta3

Kłopotliwy o. Rydzyk w tle

Piotrowski stanowczo odcina się od sformułowania "partia Rydzyka", które przylgnęło do jego ugrupowania. Zapewnia, że o.Tadeusz Rydzyk z partią nie ma nic wspólnego. - Osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki - podkreślał w rozmowie z WP. Przyznał, że wcześniej z tego żartował, ale przestało go to śmieszyć.

Przypomnijmy, że Piotrowski miał problemy formalne z zarejestrowaniem nowej partii.

Zobacz też: Europoseł PiS Mirosław Piotrowski stanowczo: "Nie jesteśmy partią Rydzyka"

d1k1ta3

"Ojciec Dyrektor chce nas przekonać, że nie miesza się w politykę. Grozi pozwami za 'partię Rydzyka'" [Opinia]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1k1ta3

d1k1ta3
d1k1ta3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów