Trwa ładowanie...

Europoseł PiS Mirosław Piotrowski stanowczo: "Nie jesteśmy partią Rydzyka"

Założyciel nowoutworzonej partii Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi stanowczo odcina się od o.Tadeusza Rydzyka i sformułowania "partia Rydzyka", które przylgnęło do tego ugrupowania. Deklaruje, że jego ruch nie jest wymierzony przeciwko partii Prawo i Sprawiedliwość.

Europoseł PiS Mirosław Piotrowski stanowczo: "Nie jesteśmy partią Rydzyka"Źródło: TV Trwam, fot: screen
dwirmra
dwirmra

- Osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki - podkreśla. - Przypisywanie im aktywnego udziału w partii politycznej odczytywałem jako formę żartu. Ponieważ w mediach powtarzano to wielokrotnie, przestało to być śmieszne - mówi Wirtualnej Polsce europoseł PiS Mirosław Piotrowski, założyciel ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi.

Ruch rozczarowanych PiS

Pytany o szczegóły programowe nowo utworzonej partii deklaruje, że jego celem jest odbudowa chrześcijańskich wartości Unii Europejskiej. - Od wielu lat Unia Europejska przeżywa kryzys i to w zakresie tożsamościowym, jak i funkcjonalnym. Nasz ruch będzie kładł nacisk na chrześcijańskie myślenie o Europie. Chcemy budować cywilizację życia, a nie cywilizację śmierci - dodaje europoseł. Podkreśla jednak, że poparcie, które wyraził dla ruchu o. Tadeusz Rydzyk, nie ma wpływu na charakter programu ugrupowania.

W materiale na ten temat wyemitowanym w Telewizji Trwam poinformowano o planach ugrupowania, które chce wystartować w najbliższych wyborach. Przy okazji, niejako mimochodem, wspomniano, że o. Tadeusz Rydzyk będzie podejmował kroki prawne wobec tych, którzy mówią o "partii Rydzyka".

Szczegóły programu chce przedstawić wkrótce, na osobnej konferencji prasowej. Na razie nie wspomina, kogo z polityków udało mu się zaprosić do startu w wyborach.

dwirmra

Dotąd komentowano, że utworzenie partii będzie stanowiło problem dla Prawa i Sprawiedliwości. Zagospodaruje konserwatywne środowiska związane z Radiem Maryja, których przedstawiciele coraz częściej deklarowali, że partia ta nie spełniła ich oczekiwań. Chodziło przede wszystkim o kwestię zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Europoseł zaprzecza takiej teorii: - Nasz ruch jest ugrupowaniem ideowym, nie idzie nam o konflikt a o sprawę. Myślimy o samodzielnym starcie w wyborach. Zagadnieniem odnowy chrześcijańskiego myślenia o Europie zajmowałem si ę już od dawna. Zainteresowanych odsyłam do kilku moich referatów, publikacji i wystąpień na ten temat - mówi dalej Mirosław Piotrowski.

Zobacz także: „Ręce opadają”. Marek Jakubiak o współpracy ojca Rydzyka z PGE

W WP opisywaliśmy wielokrotnie kolejne problemy formalne z zarejestrowaniem nowej partii. W czwartek 14 lutego poinformowano, że sąd wreszcie przyjął wniosek rejestrowy Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Przypomnijmy, że europoseł Mirosław Piotrowski w dwóch ostatnich kadencjach europarlamentu startował z list PiS. Ostatnio zdobył 73 tysiące głosów. Jako kandydat LPR otrzymał w 2004 roku ponad 48 tys. głosów, najwięcej w okręgu lubelskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwirmra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwirmra
Więcej tematów