Trwa ładowanie...
dco1h9b

Europoseł PiS Mirosław Piotrowski stanowczo: "Nie jesteśmy partią Rydzyka"

Założyciel nowoutworzonej partii Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi stanowczo odcina się od o.Tadeusza Rydzyka i sformułowania "partia Rydzyka", które przylgnęło do tego ugrupowania. Deklaruje, że jego ruch nie jest wymierzony przeciwko partii Prawo i Sprawiedliwość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europoseł Piotrowski jest felietonistą TV Trwam, ale zaprzecza, że powołał "partię Rydzyka"
Europoseł Piotrowski jest felietonistą TV Trwam, ale zaprzecza, że powołał "partię Rydzyka" (TV Trwam, Fot: screen)
dco1h9b

- Osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki - podkreśla. - Przypisywanie im aktywnego udziału w partii politycznej odczytywałem jako formę żartu. Ponieważ w mediach powtarzano to wielokrotnie, przestało to być śmieszne - mówi Wirtualnej Polsce europoseł PiS Mirosław Piotrowski, założyciel ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi.

Ruch rozczarowanych PiS

Pytany o szczegóły programowe nowo utworzonej partii deklaruje, że jego celem jest odbudowa chrześcijańskich wartości Unii Europejskiej. - Od wielu lat Unia Europejska przeżywa kryzys i to w zakresie tożsamościowym, jak i funkcjonalnym. Nasz ruch będzie kładł nacisk na chrześcijańskie myślenie o Europie. Chcemy budować cywilizację życia, a nie cywilizację śmierci - dodaje europoseł. Podkreśla jednak, że poparcie, które wyraził dla ruchu o. Tadeusz Rydzyk, nie ma wpływu na charakter programu ugrupowania.

dco1h9b

W materiale na ten temat wyemitowanym w Telewizji Trwam poinformowano o planach ugrupowania, które chce wystartować w najbliższych wyborach. Przy okazji, niejako mimochodem, wspomniano, że o. Tadeusz Rydzyk będzie podejmował kroki prawne wobec tych, którzy mówią o "partii Rydzyka".

Szczegóły programu chce przedstawić wkrótce, na osobnej konferencji prasowej. Na razie nie wspomina, kogo z polityków udało mu się zaprosić do startu w wyborach.

Dotąd komentowano, że utworzenie partii będzie stanowiło problem dla Prawa i Sprawiedliwości. Zagospodaruje konserwatywne środowiska związane z Radiem Maryja, których przedstawiciele coraz częściej deklarowali, że partia ta nie spełniła ich oczekiwań. Chodziło przede wszystkim o kwestię zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Europoseł zaprzecza takiej teorii: - Nasz ruch jest ugrupowaniem ideowym, nie idzie nam o konflikt a o sprawę. Myślimy o samodzielnym starcie w wyborach. Zagadnieniem odnowy chrześcijańskiego myślenia o Europie zajmowałem si ę już od dawna. Zainteresowanych odsyłam do kilku moich referatów, publikacji i wystąpień na ten temat - mówi dalej Mirosław Piotrowski.

dco1h9b

*Zobacz także: „Ręce opadają”. Marek Jakubiak o współpracy ojca Rydzyka z PGE *

W WP opisywaliśmy wielokrotnie kolejne problemy formalne z zarejestrowaniem nowej partii. W czwartek 14 lutego poinformowano, że sąd wreszcie przyjął wniosek rejestrowy Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Przypomnijmy, że europoseł Mirosław Piotrowski w dwóch ostatnich kadencjach europarlamentu startował z list PiS. Ostatnio zdobył 73 tysiące głosów. Jako kandydat LPR otrzymał w 2004 roku ponad 48 tys. głosów, najwięcej w okręgu lubelskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dco1h9b

Podziel się opinią

Share
dco1h9b
dco1h9b
Więcej tematów